fb pixel Návrat ztraceného popírače: Míla Rozner se vrací do sněmovny v pozici asistenta poslance – G.cz
Vyhledávání

Návrat ztraceného popírače: Míla Rozner se vrací do sněmovny v pozici asistenta poslance

Zdroj: Profimedia

Bývalý poslanec SPD a manažer kapely Argema Miloslav Rozner se po neúspěšných volbách vrátí do Poslanecké sněmovny. Nikoliv však v pozici politika, ale jako asistent zvolené poslankyně. Rozner totiž kandidoval v Jihočeském kraji z druhého místa. To se ale netýká jen Roznera, protože v této funkci se do sněmovny dostane například i jednička pražské kandidátky SPD.

Martin Miko
Martin Miko 3.11.2021, 17:04

Rozner vrací úder!

Pokud jste si mysleli, že vlastenecká politika navždy přišla o jednoho ze svých nejvtipnějších členů, máme pro vás dobrou zprávu. Miloslav Rozner (SPD), který v říjnu neúspěšně kandidoval v Jihočeském kraji, se totiž vrátí v pozici asistenta poslance. Na internetových stránkách nově zvolené jihočeské poslankyně Ivety Štefanové je totiž známý manažer skupiny Argema uveden v nové pozici. Vzhledem k tomu, že byl Rozner posunut oproti minulým volbám na druhou pozici před Štefanovou a v Jihočeském kraji postoupil pouze lídr kandidátky, je možné, že tuto funkci dostal jako „cenu útěchy“.

„Nemrzí mě to, život jde dál. Určitě si mě velice ráda užije rodina, za to jsem nejvíc rád. Politika jde teď na druhou kolej, ale nechci z toho odejít. Přeju to (poslanecký mandát) naší paní doktorce (jednička jihočeské kandidátky SPD Iveta Štefanová), chraň bůh, že bych byl nepřející. Jsme spolu v dobrém pracovním vztahu, kampaň jsme dělali společně,“ řekl Rozner pro server Lidovky.cz po volbách.

SPD nakonec v Jihočeském kraji skončila na čtvrtém místě s počtem 9,56 % hlasů, což nakonec stačilo pouze na jeden poslanecký mandát. Ten získala nakonec zmiňovaná doktorka Štefanová. Podle předsedy SPD Tomia Okamury jeho hnutí oproti minulým volbám oslabilo kvůli tomu, že se v letošních volbách objevilo na scéně hned několik nových stran a hnutí s podobným volebním programem. Konkrétně šlo například o Volný blok, Trikoloru, ale i Andreje Babiše, jehož hnutí v podstatě vykradlo rétoriku Tomia Okamury. „Je evidentní, že pan premiér převzal v posledních dnech a týdnech program SPD. Vypadalo to, jako by vstoupil do SPD,“ řekl na tiskové konferenci místopředseda Svobody a přímé demokracie Radim Fiala.

Něco podobného se povedlo nejen Roznerovi, ale i bývalému poslanci Jaroslavu Holíkovi (SPD), který kandidoval ve Zlínském kraji. Ten se rovněž stane asistentem nově zvoleného poslance SPD ve svém kraji.

Podobné články

Doporučujeme

Další články