fb pixel Smutný víkend pro českou politiku: Miloslav Rozner z SPD neobhájil mandát poslance – G.cz
Vyhledávání

Smutný víkend pro českou politiku: Miloslav Rozner z SPD neobhájil mandát poslance

Zdroj: Profimedia

Česká politika zažila tento víkend jakýsi druh obrození, v rámci kterého dali voliči jasně najevo, o koho v příštích čtyřech letech v Poslanecké sněmovně nestojí. Kromě sociálních demokratů a komunistů to odskákal i v jistých kruzích „populární“ jihočeský poslanec Miloslav Rozner (SPD), který svůj mandát neobhájil.

Martin Miko
Martin Miko 10.10.2021, 12:09

Rozner se bude věnovat Argemě a rodině

Volby jsou za námi a byla to poměrně slušná jízda plná překvapení. Do Poslanecké sněmovny se nedostala KSČM, ČSSD, Přísaha, Trikolóra ani Volný blok. To ovšem není tak strašné jako fakt, že svůj post neobhájil jihočeský poslanec SPD Miloslav Rozner, který nás v roce 2017 bavil svými naprosto geniálními hláškami. Muž, jenž se dostal do povědomí naší země primárně svou hláškou se „zabrušováním“ a předtím i svým výstupem v předvolební debatě České televize na téma kultura, se tak bude muset vrátit od politiky zpátky k manažerování kapely Argema na 100 %. Rozner totiž do politiky vstoupil jako organizátor kulturních akcí a koncertů, takže je dost pravděpodobné, že se k této činnosti opět vrátí na plný úvazek. Od roku 2017 totiž zažíval situace, kdy po práci poslance v pátek odpoledne nasedal do kapelní dodávky a domů se vracel až v neděli ráno, protože Argema měla koncerty. S tím je ale teď už konec.

„Nemrzí mě to, život jde dál. Určitě si mě velice ráda užije rodina, za to jsem nejvíc rád. Politika jde teď na druhou kolej, ale nechci z toho odejít. Přeju to (poslanecký mandát) naší paní doktorce (jednička jihočeské kandidátky SPD Iveta Štefanová), chraň bůh, že bych byl nepřející. Jsme spolu v dobrém pracovním vztahu, kampaň jsme dělali společně,“ řekl Rozner pro server Lidovky.cz po volbách.

SPD nakonec v Jihočeském kraji skončila na čtvrtém místě s počtem 9,56 % hlasů, což nakonec stačilo pouze na jeden poslanecký mandát. Ten získala nakonec zmiňovaná doktorka Štefanová. Podle předsedy SPD Tomia Okamury jeho hnutí oproti minulým volbám oslabilo kvůli tomu, že se v letošních volbách objevilo na scéně hned několik nových stran a hnutí s podobným volebním programem. Konkrétně šlo například o Volný blok, Trikoloru, ale i Andreje Babiše, jehož hnutí v podstatě vykradlo rétoriku Tomia Okamury. „Je evidentní, že pan premiér převzal v posledních dnech a týdnech program SPD. Vypadalo to, jako by vstoupil do SPD,“ řekl na tiskové konferenci místopředseda Svobody a přímé demokracie Radim Fiala.

Toto tříštění sil způsobilo i to, že se mnoho stran s „vlasteneckým“ nebo populistickým volebním programem nedostalo do sněmovny. Zároveň však připravilo o mandát i například zmiňovaného Mílu Roznera, který se do sněmovny nedostal. Třeba to ale vyjde za 4 roky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články