fb pixel NATO odmítá, že by se stahovalo kolem Běloruských hranic, situace v zemi se dál vyostřuje – G.cz
Vyhledávání

NATO odmítá, že by se stahovalo kolem Běloruských hranic, situace v zemi se dál vyostřuje

Zdroj: Youtube.com - BBC News

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se objevil v telce v maskáčích, aby svému národu řekl, že vyhlašuje plnou pohotovost pro armádu, protože se prý v Polsku a Litvě stahují vojáci NATO a jsou to ostatně oni, kdo už dva týdny rozdmýchává protesty v zemi. NATO nařčení odmítá, v Minsku se schyluje k monstrózní odpolední demonstraci.

Jan Studnička
Jan Studnička 23.8.2020, 11:42

Kašlem NATO

Vždycky když se dočtete, co zase nového Lukašenko vypustil z pusy, musíte se zákonitě ptát: “Komu jako lže? Všichni přece vědí, že je to diktátor, on to ví… komu je lež od vojácích NATO na hranicích s Běloruskem určena? Nikdo ti nevěří, Alexandre.” A pak jdete na facebook Václava Klause mladšího a je vám jasno. Koukněte tam někdy do komentů, je to jako třešnička na kupě hnoje.

NATO pochopitelně zuřivě odmítá, že by stahovalo své muže v Polsku a Litvě k Běloruským hranicím, protože nic nenasvědčuje tomu, že by se jakákoli západní mocnost nebo alience měla do problémů v zemi zapojit. Navzdory tomu, co Lukašenko vytrvale tvrdí.

Naší nejoblíbenější historkou bylo asi to, že protesty v zemi vyvolávají agenti Británie, Polska a Česka. Však víte, ne, ta prastará a staletími prověřená aliance České republiky, Polska a Velké Británie. Odvěcí spojenci, kteří se rádi vrtají v politice východoevropských zemí.

Ale nutno dodat, že jeho proslov na téma “koronavirus vyléčí hokej, stakan vodky a práce na poli” je těsná dvojka.

Reální lidé

Přes veškerou téměř dadaistickou kvalitu, kterou Lukašenko má, to vlastně moc k smíchu není. To, co byste si měli z té zprávy vzít je fakt, že východoevropský po neutuchajících dvoutýdenních protestech proti němu nastartoval armádu a říká, že je ochoten udělá všechno proto, aby “ochránil stát”. Což může znamenat cokoli. Včetně střílení do lidí.

Přičtěte k tomu fakt, že se na dnešní odpoledne chystá masový protest v Minsku a máte zaděláno na katastrofu. I kdyby se ale nestřílelo čeká spoustu lidí příšerné bití a ponižování… spoustu reálných lidí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články