fb pixel Na Twitteru nemůžete přát smrt Trumpovi, ostatním lidem nejspíš ano – G.cz
Vyhledávání

Na Twitteru nemůžete přát smrt Trumpovi, ostatním lidem nejspíš ano

Zdroj: YouTube.com - CBS Evening News

Na základě mediálních výstupů o tom, že kdo bude na platformě přát Trumpovi smrt, tomu Twitter smaže účet, vydal Twitter oficiální prohlášení, kde tvrdí, že přát komukoli smrt je nepřípustné, ale vede to pouze ke smazání tweetu, nikoli celého účtu. Uživatelé nicméně mají své pochybnosti.

Jan Studnička
Jan Studnička 5.10.2020, 11:34

Oválný nemocniční pokoj

Prezident Donald Trump byl i se svou první dámou minulý týden pozitivně testován na koronavirus a následně převezen do vojenské nemocnice v Marylandu, kde může pracovat. Podle posledních zpráv byl dvakrát připojen na kyslík, ale jeho stav se lepší, ačkoli stále bojuje s některými symptomy. Vysokou horečku nicméně nemá.

Dokonce se vydal v zavřeném autě kolem nemocnice, aby zamával svým podporovatelům, kteří byli štěstím bez sebe, že je prezidentovi lépe. Ne všichni ale sdílí jejich nadšení pro rychle se vracející zdraví prezidenta Spojených států. Mezi Američany má Donald Trump množství odpůrců, kteří (jak je to se všemi Američany) bývají nejhlasitější na Twitteru.

Fake tweets!

Přát někomu smrt a obzvlášť teď smrt způsobenou koronavirem je prasárna, na tom se všichni můžeme shodnout. Pokud někoho opravdu nenávidíte, můžete mu přát středně těžký průběh a už tak jste dost v morálně šedé zóně. Poté, co Trump oznámil svůj pozitivní test, se samozřejmě na Twitteru roztrhl pytel s tweety o tom, jak by bylo super, kdyby se prezident Spojených států udusil vlastní krví.

A protože se Twitter obzvlášť v posledních měsících velice aktivně zasazoval o to, aby byla platforma čistší, funkčnější, vstřícnější vůči všem a odolnější vůči fake news… musel pochopitelně reagovat i na tohle. Asi nemůžete nejdřív usvědčit POTUSe ze lži a pak jen nečinně přihlížet, když mu někdo přeje smrt.

Vice tedy vydal článek o tom, že kdo bude přát Trumpovi smrt na Twitteru, tomu centrála vymaže účet. Ale! Samotný Twitter na to reagoval tím, že to není pravda, pouze se mažou ty konkrétní tweety a to nejen ty, které přejí smrt Trumpovi, ale které přejí smrt, ublížení na zdraví nebo nemoc komukoli. A pak teprve začal reálný shitstorm.

Desetitisíce reakcí, retweetů a odpovědí. Výpovědi často sexuálních nebo etnických minorit o tom, jak jim alt-right uživatelé Twitteru doslova vyhrožují smrtí, screeny sebraných přání smrti Baracku Obamovi a hromada jiných věcí, které podporují podezření některých uživatelů, že je Twitter vlastně silně doprava.

Daleko pravděpodobnější ale je, že se Twitter prostě chytil a zamotal do své vlastní neupřímné kampaně za pravdu a lásku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články