fb pixel Na Letné se po téměř třiceti letech opět demonstrovalo; Letná znovu volala po změně – G.cz
Vyhledávání

Na Letné se po téměř třiceti letech opět demonstrovalo; Letná znovu volala po změně

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Zítra oslavíme 30 let od sametové revoluce a v České republice to opět vře. Na pražskou Letnou se dnes sjeli občané ze všech koutů země. Pořadatelé uvádějí, že se jich sešlo na 300 tisíc, policie a mobilní operátoři pak číslo plus mínus 250 tisíc. Volalo se po odstoupení premiéra Andreje Babiše, pokud prokazatelně nevyřeší své majetkové poměry, odvolání ministryně spravedlnosti Marie Benešové, ale zaznělo i ultimátum – pokud nebudou požadavky splněné do konce roku, tak organizátoři demonstrace z Milionu chvilek vyzývají občany, aby vyrazili do ulic.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 16.11.2019, 19:26

Pražská Letná dnes, v předvečer výročí sametové revoluce, zažila další demonstraci, kterou pořádal spolek Milion chvilek pro demokracii, v jehož čele stojí předseda Mikuláš Minář. Byl to právě on, kdo na Letné demonstranty seznámil s požadavky, které na premiéra Andreje Babiše mají. Jedná se zejména o jeho odstoupení, pokud jasně neprokáže své majetkové poměry, nezbaví se Agrofertu a nezabrání tak střetu zájmů. Zároveň chtějí, aby odvolal současnou ministryni spravedlnosti Marii Benešovou. Představil také novou výzvu, kterou Milion chvilek pro demokracii sestavilo, a kterou mají možnost občané podepsat. Na podiu se pak vystřídala celá řada osobností z politického nebo kulturního života. Zazněla také píseň Modlitba pro Martu a demonstrace skončila po 16. hodině státní hymnou.

Prostor pro lidovou tvořivost

Nad Letnou vlály české vlajky, ale také vlajka Evropské unie. Okolní domy byly ověšené jasnými vzkazy. A samozřejmě byla k vidění celá řada transparentů, kterými přítomní lidé dávali kreativně najevo své názory. Připravili jsme pro vás galerii, ve které se můžete podívat na to, že lidové tvořivosti se meze nekladou…

Zítra si připomínáme pád komunismu v naší zemi. Přečtěte si ale také něco o pádu symbolu studené války Berlínské zdi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články