fb pixel Mynářova pravda lidem nevoní: Kancléř bez prověrky svými kauzami škodí celé zemi a lidé zuří – G.cz
Vyhledávání

Mynářova pravda lidem nevoní: Kancléř bez prověrky svými kauzami škodí celé zemi a lidé zuří

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Po více než měsíci čekání se na oficiálním Facebooku Pražského hradu – Kanceláře prezidenta republiky objevilo jedenáctiminutové video, ve kterém nepříliš populární kancléř Vratislav Mynář vysvětluje kauzu okolo výhružného čínského dopisu, který byl určený dnes již zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi. Lidem se však Mynářova „pravda“ z Pražského hradu příliš nezamlouvá.

Martin Miko
Martin Miko 19.5.2020, 14:52

Mynářova pravda

„Přinášíme vám v krátkém dokumentu příběh jednoho listu papíru formátu A4, o kterém média informují jako o „dopisu z čínské ambasády“. Jak se ocitl na Pražském hradě? Jak se celý příběh odehrál od začátku do konce? Chtěli jsme, abyste měli možnost poznat celou pravdu,“ stojí na oficiálním facebookovém profilu Pražského hradu – Kanceláře prezidenta republiky. V rámci 11 minut dlouhého videa jsme se dozvěděli od kancléře Mynáře jeho postoj k celé situaci okolo zesnulého Jaroslava Kubery (ODS), kterému měla vyhrožovat čínská ambasáda.

Mynář například odmítá, že by si tento „doporučovací“ dopis u ambasády objednal někdo z Kanceláře prezidenta republiky. Rovněž odmítá, že by měl „Kuberův“ dopis mít více stránek a navíc si myslí, že se jedná pouze o snahu opozičních politiků se zviditelnit v očích voličů. Příběh jednoho listu papíru formátu A4, který není podepsán ani nikomu adresován, byl v polovině února zveřejněn serverem Aktuálně.cz, a celý text vyvolal velmi negativní reakce ze všech stran. Dokonce i současný předseda Senátu Vystrčil napsal prezidentovi Miloši Zemanovi dopis, ve kterém požádal o schůzku. Ta se má odehrát dnes.

„Odmítám jakékoli spekulace na téma, že si kancelář prezidenta měla objednat výhružný dopis z čínské ambasády jako zcela nepravdivé a falešné,“ řekl Mynář ve videu, které přišlo v době, kdy lidé začali už na celou kauzu s Mynářem zapomínat, protože se od té doby stalo mnoho dalších kauz, ve kterých hradní kancléř figuroval. Namátkou si můžeme vzpomenout například na uspořádání zabijačky ve své restauraci v době platnosti nouzového stavu nebo odmítání kritiky kvůli navýšení rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky (KRP) o 18 milionů korun. Zabijačku obhajoval dokonce i prezident, který v televizi řekl, že prase bylo hladové, protože došly zbytky a zvýšení rozpočtu vyargumentoval Mynář tím, že těch 18 milionů korun půjde na zvýšení platů zaměstnanců.

Není divu, že je veřejnost vůči Mynářovi nedůvěřivá, což dokazují i negativní komentáře uživatelů pod sdíleným videem z režie Pražského hradu. „Aha, takže podle vás máme věřit kancléři bez prověrky, který nemá na Hradě co dělat, který představuje pro naši zemi bezpečnostní riziko, který s podivnými pohnutkami odcestoval spolu s dalšími kontroverzními postavičkami a s Jardou Tvrdíkem, který si v době nouzového stavu udělal zjevně nelegálně zabijačku, a který zřejmě opravdu neoprávněně čerpal dotace z EU?“ zaznělo v jednom ze stovek negativních komentářů na adresu hradního kancléře Mynáře.

Lidé pod videem například poukazovali na to, že měl Mynář vyhrožovat Deníku N, který dokonce obdržel předžalobní výzvu. Podle šéfredaktora Pavla Tomáška se má jednat o pokus zastrašovat redakci a její členy a chtít zastavit nezávislé psaní v České republice. Redaktoři však kancléřovi vzkazují, že se zastrašit nenechají a svoje zdroje budou i nadále chránit.

Nemůžeme se divit, že lidé zuří, když svou pravdu veřejnosti prezdentuje osoba, okolo které není příliš dobrá atmosféra už delší dobu. Jen si vzpomeňte na některé kauzy, na které jsme už dávno zapomněli. Je smutné, že v následující galerii komentářů, které se objevily pod „pravdivým“ videem, není v podstatě ani jeden pozitivní komentář. Lidé jsou naštvaní a vy nyní pochopíte, jak moc.

A jak vnímáte Mynářovu pravdu vy? A kdo vůbec zaplatil to prapodivné PR video?

Podobné články

Doporučujeme

Další články