fb pixel Místo do práce jezdí Babiš na Karlštejn: Premiér terčem kritiky, Kalousek s Topolánkem o něm složili básničku – G.cz
Vyhledávání

Místo do práce jezdí Babiš na Karlštejn: Premiér terčem kritiky, Kalousek s Topolánkem o něm složili básničku

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Co dělat, když jste premiérem a v Poslanecké sněmovně se celý čtvrtek řeší písemné interpelace? No přece vyrazit společně s ministrem kultury na hrad Karlštejn a vším se pochlubit na Facebooku. Andrej Babiš se stal terčem kritiky ze strany mnoha politiků. „Za uši“ dostal nejen od Piráta Michálka, ale i od Mirka Topolánka i obávaného Miroslava Kalouska.

Martin Miko
Martin Miko 6.3.2020, 12:02

Babiš na výletě v pracovní době

„Máte na písemních interpelacích jen 16procentní účast, proč nechodíte do práce?“ ptal se už minulý týden ve Sněmovně českého premiéra Pirát Jakub Michálek. Andrej Babiš mu na to odpověděl, že písemné interpelace jsou nesmysl a někdo by je měl zrušit. Pro upřesnění – z 25 písemných interpelací dorazil Babiš pouze čtyřikrát. Včera se tato situace znovu opakovala a zatímco se v Poslanecké sněmovně pracovalo, tak se Andrej Babiš chlubil fotografiemi z hradu Karšltejn. A toho si samozřejmě Jakub Michálek opět všiml a neváhal se zapojit do diskuze pod fotografií.

„Proč nejste v Poslanecké sněmovně na písemných interpelacích? Vaše neúčast je tam 90 % a měl byste tam chodit a poslouchat problémy občanů!! Výlet na Karlštejn si normální lidi dělají ve volném čase, ne když mají být v práci,“ vyčítal včera opět Michálek Babišovi na Facebooku. A nebyl sám. Lidé mu v komentářích dali jasně najevo, že zažíváme kritickou situaci, která kromě šíření koronaviru zahrnuje například pomoc Řecku nebo schodek státního rozpočtu. Objektivním pohledem to působí tak, že Babiš má mnohem radši PR než reálnou práci ve Sněmovně. Je totiž mnohem lepší pro váš Facebook, když se pochlubíte fotografiemi z hradu Karlštejn, kde se vyfotíte s památkami, než když se pochlubíte sezením ve Sněmovně.

A co vůbec Babiš na Karlštějně dělal? Přijel se společně s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) podívat na rozsáhlou rekonstrukci za více než 150 milionů korun, kterou oblíbený hrad projde. Kromě pár fotografií naší památky a poslechu středověké kapely vlastně na Karlštejně premiér nic nevyřešil, takže se nemůžeme divit, že toto chování lidem vadí.

Nejvíce si však Babišovo výletování v pracovní době vychutnala protřelá twitterová dvojice Topolánek-Kalousek, kteří začali o premiérově výletě skládat básničky, respektive poněkued inovovali známou píseň z filmového muzikálu Noc na Karlštejně. „Prozraď mi můj pane vážený, kampak vedou dveře zamčený? Kudy kráčí tajně ten, kdo byl s ŠTB zapleten?“ zaveršoval bývalý premiér Topálenk na sociálních sítích. Na to mu během hodiny odpověděl poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09): „Já ti za to potom prozradím, jak se tvé dotace vyladí. Za to všechno chci jen znát, kohos udal, kde si krad... .“ Zbytek jejich veršované konverzace naleznete v galerii.

Každopádně je to poučení pro všechny. Když máte být v práci, tak se neoznačujte na sociálních sítích, že jste na výletě. To ví už dávno každý student, který jde za školu. Škoda, že na to Babišův PR tým přišel až nyní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články