Ministři by měli mít jen základní vzdělání. Odpadne potom problém s opisováním diplomek, míní politologové – G.cz
Vyhledávání

Ministři by měli mít jen základní vzdělání. Odpadne potom problém s opisováním diplomek, míní politologové

Aktuální kauza kolem ministra práce a sociálních věcí Krčála, který ve své bakalářské práci opisoval, vyvolala ve společnosti diskusi, zda by nebylo lepší, aby ministři měli jen základní vzdělání. Je to totiž jen pár dnů, kdy ministryně Malá rezignovala kvůli tomu, že obšlehla rovnou dvě diplomky.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 18.7.2018, 21:36

Jak je vidno, vysokoškolské vzdělání je spíše přítěží než výhodou. Politici nemůžou odolat a s gustem opisují, kde se dá. Potom, když se stanou ministři a ono to na ně praskne, musí s hanbou svůj ministerský post přenechat jiným.

„Jak se můžeme přesvědčit, vysokoškolské vzdělání je pro současné ministry veliký problém. Ukazuje se, že opisují diplomové i bakalářské práce. Navíc v dnešní době je vzdělání spíše překážkou. Voliči preferují hlavně vysokou školu života a selský rozum. Vysokoškoláky mají za elitu a nevěří jim. Pokud bychom měli ministry se základním vzděláním, vše by to ulehčilo. Lidé by k nim vzhlíželi a s největší pravděpodobností by se neprovalilo, že ministr ve druhé třídě opisoval od Aničky obrázek mamky a taťky,“ míní politolog Emil Vláha.

Podle všeho by ministři se základním vzděláním lépe zapadli do kabinetu Andreje Babiše, který by jim říkal, co mají dělat a co si mají myslet. To sice už teď jeho ministři dělají, ale i tak tam hrozí vlastní názor, který by se u lidí se základním vzdělání lehce korigoval s myšlenkami hnutí.

„Já bych tento návrh jedině podpořil,“ vyjádřil se k názoru předseda SPD Tomio Okamura. Vzhledem k tomu, že spousta členů SPD disponuje pouze základním vzděláním, nebyl by pro Okamuru problém naplnit svými lidmi klidně i deset vlád.

A tady se dozvíte, že bývalá ministryně malá při testu na základní škole neopisovala.

Podobné články

Doporučujeme

Další články