fb pixel Miloš Zeman promluvil k národu: V projevu urazil novináře a vyzval lidi k odvaze – G.cz
Vyhledávání

Miloš Zeman promluvil k národu: V projevu urazil novináře a vyzval lidi k odvaze

Zdroj: printscreen - TV Prima

Středeční večer patřil po večerních zprávách na TV Prima našemu státníkovi Miloši Zemanovi, který se po delší době opět objevil na veřejnosti, aby přednesl krátký projev. Zeman totiž čelil kritice mnohých za to, že aktivně nepodporuje náš národ během krize, která tu ještě nebyla, a doufejme, že už nikdy nebude.

Martin Miko
Martin Miko 19.3.2020, 19:57

7 minut s Milošem Zemanem

Každý, kdo čekal u Miloše Zemana hrdý projev plný naděje, byl nejspíš zklamaný, protože se jednalo o jeho „klasiku“, která nepřekvapila, ale spíš jen urazila. Zeman na začátku projevu připomněl, že před dvěma týdny vydal veřejné prohlášení ke koronaviru, ve kterém podpořil vládu Andreje Babiše ve všech opatřeních. „Od té doby se stalo to, že počet nakažených se výrazně zvýšil a nelze v nejbližších dnech vyloučit ani první smrtelné případy. Na druhé straně jsou i první případy uzdravených,“ řekl náš prezident.

Mezitím se nezapomněl opřít do jakéhosi divadelního principála, který prohlásil, že koronavirus je jen lehká chřipka. Tím měl nejspíš na mysli herce a ředitele divadla Jana Hrušínského, který se stal terčem útoků kvůli nevhodnému statusu na Facebooku, za který se následně omluvil. Zeman ho přirovnal k extrému, který nemoc zlehčuje, a zároveň upozornil i na druhou stranu barikády, tedy lidi, kteří snadno propadají panice a strachu. „Už minule jsem říkal, že strach oslabuje, a chtěl bych vás proto vyzvat k odvaze,“ řekl v projevu.

V rámci osmiminutového projevu Miloše Zemana jsme se například dozvěděli, že se prezident setkal s bývalým i současným ministrem zdravotnictvím a zjistil, že největším problémem současné situace je nedostatek zdravotnických pomůcek. To však Jan Hamáček v současné době řeší a zdá se, že v následujících dnech bude líp. Kritiky se v projevu dočkali i novináři, kteří prý píší o všem, ale nevědí nic.

Zeman nezapomněl poděkovat lidem, kteří pomáhají rodinám s dětmi a seniorům, a rovněž nezapomněl zmínit i poděkováním lékařům v nemocnicích. Závěrem popřál všem, aby k sobě byli laskaví a vstřícní, a pomáhali si navzájem, protože v těžké době je důležité ukázat lidskost. Projev měl „jen“ 8 minut, ale zvládli jsme se dozvědět v podstatě všechno důležité.

Zásadní otázkou je, kdy uvidíme znovu našeho prezidenta. Doufáme, že se aktivně zapojí do současné krize a dodá lidem sílu a naději.

Podobné články

Doporučujeme

Další články