fb pixel Melania Trump se stala nejméně populární první dámou, říká průzkum – G.cz
Vyhledávání

Melania Trump se stala nejméně populární první dámou, říká průzkum

Zdroj: Profimedia.cz

Melania Trump vyšla z průzkumu jako nejméně populární první dáma za posledních několik dekád. Pro CNN průzkum zpracovala společnost SSRS. Na pozici první dámy Melania trhla i Hillary Clinton či Barbaru Bush.

Jan Studnička
Jan Studnička 25.1.2021, 12:21

Melania Trump a její míry

CNN nechává měřit oblíbenost veřejných činitelů už několik desetiletí a prezidenti Spojených států se svými prvními dámami se pravidelně měří při svém odchodu z Bílého domu. A ano, Melania Trump nedopadla úplně dobře. Je nejméně populární první dámou za poslední řadu let… ale minimálně je populárnější než její muž.

Sedmačtyřicet procent respondentů se na Melanii Trump dívá nepříznivě. Dvaačtyřicet procent příznivě a dvanáct procent neví, co si má o Melanii myslet. Pro srovnání, Michelle Obama při svém odchodu zaskórovala šedesáti devíti procenty, Barbara Bush šedesáti sedmi a Hillary Clinton padesáti šesty. Pravidlem mimochodem je, že si první dámy vždycky vedou lépe než jejich manželé.

Má to hned několik důvodů. Dámy většinou nejsou zapojeny do politických bojů. Často si vyberou pro svůj čas v Bílém domě nějakou obecně prospěšnou aktivitu, nějaký společenský problém a tomu věnují svůj čas. Michelle měla zdravou stravu a pohyb dětem, Barbara čtení a vzdělanost, Nancy Reagan pochopitelně boj s drogami. Madam Trump vedla poměrně neúspěšný boj s kyberšikanou.

Zlí jazykové tvrdí, že proto, aby lidé na Twitteru nebyli zlí na jejího manžela.

První dáma z nutnosti

Vztah Melanie s jejím mužem je vůbec podivná záležitost. Víme, že měli v Bílém domě oddělené ložnice. Na tom by asi nebylo nic zvláštního, ale manželská pře sahala hlouběji. Sexuální skandály pětačtyřicátého prezidenta taky moc nepomáhaly. A taky je tu dost pravděpodobná teorie, že Melania do Bílého domu vůbec nechtěla.

Taky ve své roli první dámy nebyla extra viditelná. V posledních týdnech se naživo neukazovala vůbec, po útoku Trumpových voličů na Kapitol jí trvalo celých pět dní, než situaci okomentovala a nakonec pár dní před koncem své éry ve Washingtonu vydala krátké video, kde vyzývala národ k lidskosti a porozumění. Jako modelka ze staré školy, která si přeje hlavně světový mír, což… Melania v podstatě je.

Podobně jako její muž i ona přetrhla letitou tradici a ve chvíli, kdy měla provádět Jill Biden po Bílém domě, byla dávno na Floridě. Na druhou stranu si nedokážeme představit, že by to bylo její rozhodnutí. A tak se řadíme mezi těch dvanáct procent respondentů, kteří ani po čtyřech letech nemají tušení, co by si měli o Melanii Trump myslet.

Podobné články

Doporučujeme

Další články