fb pixel Matěj Stropnický ve Výměně manželek: Zelený odpůrce létání ukáže svůj zámek na TV Nova – G.cz
Vyhledávání

Matěj Stropnický ve Výměně manželek: Zelený odpůrce létání ukáže svůj zámek na TV Nova

Matěj Stropnický v čele Zelených nedosáhl ani na 1,5 % a rezignoval. Ani komunisté se ze svého výsledku nemohou radovat.
Zdroj: Profimedia.cz

Z bývalého šéfy Zelených Matěje Stropnického se možná stane příští špindíra Věra nebo osoba, která do houskových knedlíků nedává housky. Příští týden se totiž objeví v pořadu Výměna manželek na TV, v němž představí svůj zámek od rodičů, zatímco se jeho partner Daniel Krejčík bude po dobu 10 dnů starat o 6 dětí. I tímto způsobem mohou bývalí politici vydělávat na opravu honosného zámku, který samozřejmě stál méně než byt v Praze.

Martin Miko
Martin Miko 19.3.2021, 12:46

Matěj Stropnický vymění manžela

Na Výměnu manželek s bývalým předsedou Strany zelených Matějem Stropnickým se můžeme těšit už ve středu 24. března na TV Nova. Tento díl bude speciální. Objeví se v něm totiž bývalý ostře sledovaný politik, který nás nechá nakouknout do svého života na zámku. Po dobu deseti dnů vymění svého partnera Daniela Krejčíka za matku šesti dětí. Z té se naopak stane zámecká paní, jež zjistí, co přesně život se Stropnickým obnáší. Jeho zámeček v Osečanech na Příbramsku ze 17. století podle ukázek TV Nova totiž není tak honosné sídlo, jak jsme v minulosti četli v bulváru, a naopak s sebou přináší i spoustu starostí a práce, kterou musí zastat homosexuální pár. Nicméně se nejedná o první epizodu s gay párem, ale zato se jedná o první epizodu, v níž se objeví bývalý politik.

Ve Výměně manželek, což je mnohdy šílená reality show běžící na TV Nova už od roku 2005, jsme již měli možnost vidět módního návrháře, rappera, chovatele hadů, bývalé narkomany, sociální případy, mamánky a spousty dalších zajímavých a bizarních lidí. Ale bývalého předsedu politické strany ještě ne. Motivací je samozřejmě honorář ve výši 100 tisíc korun, nicméně nevíme, kolik za tento díl dostal Stropnický se svým partnerem vzhledem k tomu, že je můžeme zařadit do „ranku“ celebrit. Není totiž tajemstvím, že Stropnický je synem herce a politika Martina Stropnického, jenž v současné době vykonává funkci velvyslance ČR v Izraeli.

Matěj Stropnický byl členem Strany zelených od roku 2003. v roce 2014 se mu podařilo dostat do Zastupitelstva hlavního města Prahy, když kandidoval za Trojkoalici ve složení SZ, KDU-ČSL a STAN. A následně se stal náměstkem primátorky Prahy. V roce 2016 byl zvolen předsedou Strany zelených, když získal 53 % hlasů. V následujících volbách do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2017 se stal i pražským lídrem strany, ale nakonec získal méně než 1,5 % hlasů. To nakonec vedlo k odstoupení z funkce předsedy SZ. V květnu 2020 oznámil konec v politice a o měsíc později opustil Zelené. Do povědomí veřejnosti se Stropnický dostal například tím, když bojoval proti stavbě amerického protiraketového radaru v Brdech nebo tím, když v minulosti kritizoval Čechy, kteří na dovolenou létají letadlem.

Pokud se vám nechce čekat se sledováním až do středy, můžete si díl pustit na Voyo. Jako jsme to udělali my.

Podobné články

Doporučujeme

Další články