fb pixel Legendární klub Berghain se kvůli koronaviru mění v galerii – G.cz
Vyhledávání

Legendární klub Berghain se kvůli koronaviru mění v galerii

Zdroj: By Marcheur1976 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3300334

Taneční mekka zábavy, legendární berlínský technoklub Berghain se kvůli epidemii koronaviru mění z místa, kde jste mohli svobodně fetovat, trsat a souložit, na místo, kde stojíte pár metrů jeden od druhého a obdivujete umělecké kusy. Bordel se mění v galerii. Pořád lepší než v Česku, kde se vláda mění na... , no však vy víte na co.

Jan Studnička
Jan Studnička 8.9.2020, 10:40

Galerie Berghain

Velká část Němců bere pandemii velice vážně a velice zodpovědně, ostatně německá vláda v čele s frau Merkel jim jde nejlepším příkladem. Samozřejmě, že už i v Německu byly protesty proti rouškám, ale bylo to jen pár tisíc konspiračních teoretiků, alt-right přívrženců a čtenářů proruských webů, takže… je nepočítáme mezi lidi.

Zodpovědně se v zoufalé situaci chová i legendární taneční klub Berghain. Pro ty z vás, kteří o tomhle pověstném místě nikdy neslyšeli, rychlé shrnutí. V roce 2004 vznikl v místě opuštěné elektrárny taneční klub, který byl nejdřív znám jako nejsvobodnější místo pro sexuální menšiny, ale postupně vyrostl v jedno z nejexkluzivnějších míst na světě. Uvnitř Berghainu můžete cokoli - brát drogy, oddávat se orgiím, pít, tančit… nesmíte jenom jednu věc, fotit. Vstup je silně limitovaný a není jednoduché se dovnitř dostat.

Takový typ podniku je samozřejmě při čekání na vakcínu extrémně nebezpečný, takže se už v červenci klub přetavil v galerii moderního umění, kam je vstup jen po padesáti lidech a nejrůznější němečtí DJové se předháněli, aby mohli pro expozici natočit podkresovou hudbu.

Podobně to bude i během berlínského Art Weeku, který startuje zítra a končí 13. září. Z jednoho nejexkluzivnějších klubů se tak stala jedna z nejexkluzivnějších galerií. Německá výkonost, že?

Andrej a jeho bordel

V Česku se prozatím situace v klubech vyřešila tak, že se zavírají do půlnoci. Což… dobře teda. Ale nejspíš se to ještě bude měnit, protože situace s virem se mění s každou hodinou, zatímco situace na vládě se mění s každou hovadinou.

Z chytré karantény, která měla geniálně fungovat, se premiér rozhodl, že se budou trasovat jenom nejhorší případy a karanténa prý povolí, protože je prý teď v karanténě příliš mnoho lidí bez příznaků. Zároveň pak Babiš tvrdí, že pokud se situace zhorší, senioři dostanou od vlády poštou do tří dnů respirátor. Nespecifikoval ale, jak moc by se situace měla zhoršit, takže to nejspíš bude ve chvíli, kdy nám zbyde posledních patnáct seniorů. A uvažuje se o zpřísnění pravidel na školách, protože hned druhý týden se do lavic nevrátila velká skupina žáků.

Vypadá to, že jsme se stali pokusnými králíčky naší vlády. Škoda, že jsme rasistický a xenofóbní národ, kdybychom nebyli během migrační krize tak nenávistní, třeba by se nám teď taky podařilo utéct do Německa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články