fb pixel Němci se bouří proti rouškám, přitom by jim stačilo se podívat k nám – G.cz
Vyhledávání

Němci se bouří proti rouškám, přitom by jim stačilo se podívat k nám

Zdroj: YouTube.com - DW

Zatímco německá vláda přitahuje šrouby restriktivním nařízením, část obyvatel se bouří, že jde o nastupující totalitu. Kdyby se ale nespokojení Němci podívali na čísla ke svým sousedům, drželi by jazyk za rouškou.

Jan Studnička
Jan Studnička 1.9.2020, 11:58

Drž roušku!

Koncem prázdnin začala být koronavirová tenze v Německu zřejmější i na mezinárodních úrovni a ostatní státy se začaly po Německu otáčet jakože: “Hej, děje se tam něco?” Protože všichni víme, jak to končí, když v Německu panuje napětí nebo se nedejbože stane něco nehezkého.

Pět let od legendárního výroku “Wir Shaffen Das!” to musí Angela Merkel zvládnout znovu. Kancléřka evidentně dělá všechno proto, aby alespoň zpomalila šíření covidu po své zemi a její vláda několikrát upozorňovala na to, jak ji zneklidňují letní čísla nově nakažených. Implikace takového výroku jsou jasné. Bojíme se, co bude na podzim.

I proto nechala země vydat přísná opatření, která mají šíření viru zabránit. Německo zakazuje hromadné akce až do konce roku a za nenošení roušky vám hrozí pokuta minimálně padesáti eur. Model, který ostatně používají i na Slovensku. Federální vláda také jednala se zástupci jednotlivých spolkových republik o tom, jak omezit rodinné oslavy. Mluvilo se o limitu pětadvaceti lidí na oslavu, ale nakonec z jednání vyplynulo jenom doporučení pro občany, ať se chovají zodpovědně.

To se ale řadě z nich nedaří.

Taky můžete emigrovat do Německa

Během víkendu se totiž v Berlíně protestovalo proti koronavirovým restrikcím. Nějakých osmnáct tisíc lidí skandovalo hesla a mávalo transparenty, podle kterých se Německo mění v Orwellovskou dystopii. Zavlály i vlajky Reichu mezi zhruba třemi tisíci protestujícími, kteří spadali do sekce krajní pravice. Ostatně akci podpořila i řada politiků z ultrapravicové strany AfD, Alternativy pro Německo. A samozřejmě hromada konspiračních skupin. Protože… samozřejmě, že ano.

Protesty nakonec rozehnala policie, protože demonstranti nedodržovali bezpečnostní předpisy a navíc představovali vysoké riziko, protože jako odpůrci restrikcí ani v minulosti nenosili roušky. DW to podala tak, že měl člověk pocit, jako by bylo lepší celý ten protest radši rovnou zaházet nehašeným vápnem.

Přitom by protestujícím v Německu stačilo podívat se na nás. Za jeden týden máme v přepočtu na obyvatele dvojnásobný počet nakažených než u nich. Právě proto, že naše vláda nic nedělá a nemá ani špetku zodpovědnosti natož plán, jak se vypořádat se stále se zvedající nákazou.

Jo, kdybyste chtěli utéct do Německa, udělejte to rychle, než se zpřísní kontroly na hranicích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články