fb pixel Legendární facka od Kalouska: Za umravnění drzého mladíka dostal politik pokutu tisíc korun – G.cz
Vyhledávání

Legendární facka od Kalouska: Za umravnění drzého mladíka dostal politik pokutu tisíc korun

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jedna facka zmůže víc než deset tisíc sprostých slov. To si v září 2011 zřejmě řekl i tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), když před budovou Poslanecké sněmovny profackoval devatenáctiletého mladíka, který byl na známého politika drzý a vulgární. Za „průplesk“ pak Kalousek dostal pokutu ve výši jeden tisíc korun.

Martin Miko
Martin Miko 28.8.2020, 09:46

Jasný jako facka

Miroslav Macek nebyl jediným českým politikem, který rád rozdával facky, když byla potřeba. Své by o tom mohl vyprávět i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který se v roce 2011 „proslavil“ tím, že před budovou Poslanecké sněmovny zfackoval devatenáctiletého chlapce. Ten na něj pokřikoval, že je zloděj, a že bude viset. To si bývalý ministr samozřejmě nenechal líbit, a tak mu to vysvětlil takzvaně ručně.

„Nestalo se nic jiného, než že jsem profackoval jednoho drzého spratka. Nebylo to poprvé, ani naposledy,“ řekl tehdy Kalousek deníku Právo. Novinám popisoval, že k celé akci došlo na základě vulgárních urážek ze strany mladíka. Kalouskovi přišlo, že je mladík natolik drzý, že by bylo vhodné ho srovnat několika fackami. A tak se také stalo. To se samozřejmě mladíkovi nelíbilo, a tak mu bývalý ministr financí uštědřil další dvě a následně odešel.

Na otázky novinářů, zdali si pan Kalousek myslí, jestli toto jeho chování přísluší tak vysokému ústavnímu činiteli, odpověděl, že to nemá s jeho funkcí nic společného. Zkrátka šel po ulici v pozici postaršího pána a neznámý fracek ho vulgárně urazil, a tak mu to vrátil párem výchovných facek. „Příště to udělám kdykoli znova,“ ujistil nedlouho po incidentu novináře Kalousek.

Pár dnů po incidentu se zfackovaný mladík našel a poskytl rozhovor pro MF DNES. V rozhovoru se přiznal, že celý incident vyprovokoval. Prý mu chtěl říct do očí všechno, co si o něm myslí. Následně pak vysvětlil, jak to celé bylo. Kalousek mu prý možná chtěl dát 4 facky, nicméně se pořádně trefil jenom jednou. Navíc mu on - útočník prý neřekl, že by měl viset, ale že by měl už dávno sedět. O celém incidentu by nikdo nevěděl, kdyby se poslanec Petr Skokan (Věci Veřejné) nerozhodl informovat média. Následně někdo objevil záběry z bezpečnostní kamery, které je dodnes možné zkouknout na YouTube.

Za svůj prohřešek, jenž byl klasifikován jako přestupek, si politik následně vysloužil pokutu ve výši jeden tisíc korun. Tu na úřadě zaplatil, a tím správní řízení skončilo. Kalousek Radiožurnálu tehdy sdělil, že svého jednání nelituje. Je totiž přesvědčený, že facka vždycky byla, je a bude tím nejlepším výchovným prostředkem. Co myslíte vy?

Podobné články

Doporučujeme

Další články