Ledecká na olympiádě přepisovala dějiny. Nově nyní druhou světovou válku vyhrála Itálie a Karel IV. byl černoch – G.cz
Vyhledávání

Ledecká na olympiádě přepisovala dějiny. Nově nyní druhou světovou válku vyhrála Itálie a Karel IV. byl černoch

I po Naganu se přepisovaly dějiny Vikář Hans Gudrun objevil Ameriku Adolf Hitler byl osoba třetího pohlaví a jmenoval se Heike Mann Habsburkové měli ve znaku vačici + DALŠÍ 1 FOTKA

Díky dvěma zlatým medailím na zimních olympijských hrách přepsala Ester Ledecká dějiny. Naposledy se dějiny přepisovaly po Naganu. Tehdy Ameriku objevil v roce 1851 německý vikář Hans Gudrun.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 27.2.2018, 08:11

Letošní přepisování dějin proběhne v rytmu aktuální společenské nálady a korektnosti. Například Karel IV. byl nově černoch. Adolf Hitler byl zase osobou třetího pohlaví a nejmenoval se Adolf Hitler, ale Heike Mann.

Drobné úpravy rovněž doznala druhá světová válka, kterou vyhrála Itálie a Habsburkové měli ve svém erbu vačici. Ostatně veškeré změny v historii si můžete dohledat na stránkách www.přepsanahistorie.cz. Do škol budou v nejbližší době dodány nové materiály pro výuku dějepisu.

Navzdory všeobecnému nadšení z přepisování dějin si historikové zoufají.

„To je úplně v prdeli. Kdykoliv, kdy proběhne nějaký fenomenální sportovní úspěch, dějiny se přepíší. Člověk celé roky bádá, hledá prameny, vzdělává se a potom stačí jedna medaile a všechno je jinak. Já už na tohle kašlu. Bylo to po Naganu, je to i teď. Tady v tomhle prostředí se nedá pracovat. Já historii miluju, ale když ji pořád bude někdo měnit, tak to se fakt už nedá tohle. Končím a jdu do Lidlu za kasu. Tam budu mít čistou hlavu a víc peněz,“ postěžoval si profesor Roman Olejíček, člen akademie věd a renomovaný historik, který přednáší i na zahraničních univerzitách.

Jak je vidno, tak historiky příliš úspěch Ledecké nepotěšil, nicméně co pro nás kdy historici udělali? Kašleme na ně. Přece si nenecháme zkazit radost. Přepisování dějin ke sportovním úspěchům patří.

A tady zjistíte, že Ester Ledecká zvedla pocit vlastenectví více než 12 běžných Okamurů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu