fb pixel Koronavirus v nás vzbuzuje to nejhorší: 7 typů otravných lidí, které se vyrojily spolu s nemocí – G.cz
Vyhledávání

Koronavirus v nás vzbuzuje to nejhorší: 7 typů otravných lidí, které se vyrojily spolu s nemocí

Zdroj: G.cz

Jako každá převratná událost, i epidemie koronaviru vyplodila nové typy lidí, kteří teď chodí po planetě a chrchlají. A my se teď povídáme na pár těch nejzásadnějších, protože je důležité se seznámit s novými homo covidus…

Jan Studnička
Jan Studnička 28.2.2020, 14:56

1. Paranoici

Chápu, že máte strach, všichni máme strach. Ale nemusíte poděšeně vyjeknout, kdykoli vám někdo řekne, že musí skočit pro mlíko do Alberta. Ne každý, kdo potřebuje opustit by,t se vrátí prolezlý koronavirem. Tihle paranoici by si nejraději natáhli oblek morového doktora a za sebemenší kýchnutí by lidem zatloukli dveře a namalovali na ně kříž.

2. Lidi, kteří dělají, že se nic neděje

“AlE kÁmO, jÁ jSeM Si TeN LOv pAnD zaPLatiL uŽ V říJnU, teĎ neDoSTanu ZPátkY ZáLoHu!” Tak si leť do Číny, ale nikdy se nevracej, proboha! Tihle lidé jsou buď chorobní flegmatici, kteří si nevšimli tisíců mrtvých lidí, nebo by si nechali pro šesták vrtat koleno a klidně vyrazí s karimatkami doprostřed karantény, protože přece mají zaplacený all inclusive.

3. Facebookoví mudrcové

Jejich hlavním módem je “Lidi, nešilte, podívejte se na mě, jak to krásně zvládám a jak strašně jsem nad věcí, no nejsem já cool?” a smějí se těm, kteří mají obavy, že by je mohla zasáhnout epidemie smrtícího viru. Nejraději mají dva argumenty. Ten první je “Chřipka ročně zabije daleko víc lidí.” To ani není argument; jak mi má ze strachu před něčím pomoct vědomí toho, že na něco umírá ještě víc lidí? Mám na dálnici přestat sledovat vozovku jenom proto, že na infarkt ročně umře víc lidí než na dopravní nehody? Prosím vás, až vás někdy v temné uličce pobodá neznámý útočník, tak nedělejte scény, protože statisticky vzato je nejvíc vražd spácháno členem rodiny. Ještě horší je ale nejhorší je věta: “I kdyby se nakazilo tři miliony Čechů, pořád je to podle mých výpočtů jen sto tisíc mrtvých.” No jasně. Jen sto tisíc mrtvých. Vždyť o co jde?

4. Kopyrajteři

Pak jsou tady lidé, kteří si ještě v roce 2020 dávají k fotkám značku copyrightu a sdílejí na Facebook ten odstaveček o tom, že si nepřejí, aby někdo bez jejich svolení používal jejich fotografie. A myslí si, že mají vyřešeno. Chápete to? Jak to nesouvisí s koronavirem, ptáte se? Nijak, jen mě to vytáčí. No nic, pokračujeme.

5. Novináři

Občas si vážně přeju, abych probudil s myslí voliče SPD a řekl si, že svět kontroluje zlá ještěří iluminátská rasa vedená Miroslavem Kalouskem. Aspoň bych měl pocit, že svět něco kontroluje a není to jen zběsilý chaos lidí, kteří taky nevědí, co se děje. Pak bych si mohl říct: “Ále, v médiích se stejně jenom lže.” A jediné, k čemu bych potřeboval roušku, by byla ochrana před chemtrails. Takhle musím každé ráno napochodovat do redakce, kde mě od rána kolegové bombardují počtem mrtvých. Já už prostě nechci!

6. Čínská vláda

Samozřejmě, čínská vláda mě štvala vždycky. Genocidy, porušování lidských práv, obchod s orgány, koncentráky, špionáž, nekvalitní fejky z AliExpressu… ale tohle už je fakt přes čáru. Jako sorry, ale když chcete vařit netopýří polívky, tak si alespoň uklízejte v kuchyni. Víte, v normální zemi, když se nepovede vývar, tak je vám maximálně odpoledne trochu špatně, protože jste si ho zalili litrem magi, abyste neurazili tchýni tím, že nedojíte její vynikající výtvor. Ale když se nepovede vývar v Číně, tak nakazí celý svět smrtící chřipkou. Wow.

7. Nakažení

A samozřejmě nakažení, ti mě vytáčejí nejvíc. Ale slibuju, že se na ně přestanu zlobit, když zůstanou mimo ČR, dobře? Jsme domluveni? Super.

Podobné články

Doporučujeme

Další články