fb pixel Konečně kladivo na antivax čarodějnice: Německo zavádí pokuty pro neodpovědné biomatky, které pohrdají očkováním – G.cz
Vyhledávání

Konečně kladivo na antivax čarodějnice: Německo zavádí pokuty pro neodpovědné biomatky, které pohrdají očkováním

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vypadá to, že v Německu poblázněnost biomatek v souvislosti s ignorací očkování neustále pokračuje. Proto se nemůžeme divit, že německý ministr zdravotnictví Jens Spahn chce zavést povinné očkování dětí proti spalničkám. V případě, že by nezodpovědní rodiče očkování odmítli, hrozila by jim pokuta ve výši až 2500 eur, což je v přepočtu zhruba 65 tisíc korun. Tento nápad by mohl hoaxy zmanipulované matky probrat z té antivax diskotéky.

Martin Miko
Martin Miko 7.5.2019, 11:35

Velké pokuty v Německu za odmítání očkování

Zdá se, že s problémy, které se týkají očkování, se potýká celá Evropa. Před nedávnem jsme psali o tom, že se italská vláda rozhodla potrestat všechny rodiče, kteří budou posílat své neočkované děti do školek a škol. Italští rodiče se za své nezodpovědné chování mohou dočkat pokuty ve výši až 500 eur. V Německu by rodiče dětí, které neabsolvovaly očkování proti spalničkám, mohli dostat až pětkrát vyšší pokutu než v Itálii. Důvodem je neustále se zvyšující počet nakažených, a to nejen mezi dětmi, ale také mezi dospělými, kteří pracují v oboru zdravotnictví a školství.

Ačkoliv je v Německu podle všech odhadů očkováno zhruba 93 % všech dětí, tak je to prý stále málo na to, aby se spalničky podařilo v zemi vymýtit. S plošným očkováním a pokutami za neočkování svého dítěte samozřejmě souhlasí většina politiků, tedy kromě tamních Zelených, kteří si myslí, že je lepší, když bude vláda lidi přesvědčovat, a ne nařizovat a pokutovat. Bohužel zapomínají na to, že žijeme ve světě, kde emoce a dezinformace dokáží mnohdy převálcovat vědecká fakta a pravdu. O tom jsme se přesvědčili už mnohokrát.

Nutno dodat, že počet lidí nakažených spalničkami neustále stoupá. Během ledna a února letošního roku se v Německu objevilo přes 170 případů spalniček. Samozřejmě, že za mohou i cizinci z východní Evropy, kteří jezdí za prací na západ. Nejhůře jsou na tom lidé na Ukrajině, kde se v roce 2018 objevilo neuvěřitelných 50 tisíc případů. A byli to právě Ukrajinci, kteří přivezli do Česka nemalou část případů spalniček ze zahraničí.

Nejvíce zařážející je však statistika Světové zdravotnické organizace (WHO), podle které meziročně stoupl počet nakažených spalničkami o 300 %. Otázkou je, jestli za vše může jen nedostatečné očkování. V některých rozvojových zemích totiž není dostatečný přístup k vakcínám a ve vyspělých zemích naopak vládnou hoaxy, které straší „uvědomělé“ matky na mateřské.

Každopádně jsme svědky toho, že spalničky jsou v rámci světa, opravdovým problémem, který se aktivně řeší a bude se řešit.

A zde vás překvapí, že si Jiří Ovčáček založil Instagram a vypadá to, že na něm bude hodný.

Podobné články

Doporučujeme

Další články