fb pixel Konec jedné éry: Ministr dopravy Ťok už nepostaví ani milimetr dálnic, protože odchází – G.cz
Vyhledávání

Konec jedné éry: Ministr dopravy Ťok už nepostaví ani milimetr dálnic, protože odchází

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Po dlouhých 5 letech odchází z vlády současný ministr dopravy Dan Ťok (ANO), který se podle serveru Novinky.cz ke svému odchodu rozhodl po dohodě s premiérem Andrejem Babišem. Důvodem jeho rezignace je to, že už zkrátka být v politice nechce. Otázkou tedy je, kdo bude jeho nástupcem?

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 8.4.2019, 12:47

Konec ministra dopravy

Ministr dopravy Daň Ťok (ANO) se z vlastní vůle rozhodl, že po pěti letech ve vládě odejde z politiky, jak uvedl pro server Novinky.cz. Podle jeho slov už nechce být ani v politice, avšak Novinkám řekl, že s Andrejem Babišem uzavřel gentlemanskou dohodu, podle které nebude nic potvrzovat. Na druhou stranu svůj odchod následovně potvrdil.

O odchodu našeho nejdéle sloužícího ministra dopravy se hovořilo už delší dobu stejně jako o údajném odchodu ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové, o které je v posledních měsících rovněž slyšet spíše v negativním kontextu. Na to, jak to s ní nakonec dopadne, si ale budeme muset ještě chvíli počkat. Proslýchá se také, že se židle třese pod ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem.

Ťok čelil kritice hlavně kvůli neprůjezdnosti D1 v zimních měsících. "My jsme doufali, že do 16. prosince kalamitní sníh nepřijde, protože do té doby bychom to byli schopni zvládnout, ale bohužel přišel v této fázi," řekl 16. prosince, když se kvůli opravám nestihla otevřít část dálnice a řidiči stáli 16 hodin v kolonách.

Zásadní otázkou však je, kdo odcházejícího ministra dopravy nahradí? Půjde o dalšího odborníka nebo o úplného nováčka? My všichni jsme samozřejmě netrpěliví a nemůžeme se dočkat, koho si Andrej Babiš vybere.

A zde se tak trochu přepočítala naše ministryně sociálních věcí Maláčová, která by stále rozdávala.

Podobné články

Doporučujeme

Další články