Když přestanete kouřit a pít, nebude na důchody, vzkazuje lidu rozdávačná Maláčová – G.cz
Vyhledávání

Když přestanete kouřit a pít, nebude na důchody, vzkazuje lidu rozdávačná Maláčová

Zdroj: Profimedia.cz

Ministryně rozdávání z cizího Jana Maláčová (ČSSD) se opět předvedla, když v pořadu Otázky Václava Moravce přesvědčovala náš národ, kterému se mimochodem zpomaluje ekonomika, o tom, že do dvou let by měl být průměrný důchod 15 tisíc. Kde na to vzít? Toť otázka, když se rozhazuje na všech frontách. Paní Maláčová to nevidí, ale prý vidí to, že jsou naši senioři ohroženi chudobou. Peníze by ráda získala větším výběrem daní. Jak je chce zvýšit?

Martin Miko
Martin Miko 8.4.2019, 10:53

Ministryně na rozdávání

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) počítat neumí, ale rozdávat by jí šlo. V pořadu Otázky Václava Moravce totiž prozradila, že by senioři měli mít do dvou let průměrnou penzi ve výši 15 tisíc korun. Už nyní víme, že se v příštím roce budou důchody zvyšovat o 801 korun. Svá rozhodnutí obhajuje tím, že senioři jsou ohroženi chudobou a jejich počet se neustále zvyšuje. Maláčová tvrdí, že rozpočtová odpovědnost není na místě. Zajímavé je, že podle Maláčové jsou ohroženi všichni něčím. Studenti a senioři nemají na dopravu, žáci nemají na obědy a důchody jsou nízké. Na druhou stranu se absolutně neohlíží na to, kdo to bude platit.

Na důchody letos vydáme z našeho rozpočtu 461 miliard. 77 % z českého rozpočtu jde na sociální a důchodovou politiku, což přijde Maláčové stále málo. Ona sama by tyto výdaje zvýšila ještě o 32,5 miliard. A řešení vidí v tom, že by se ráda podívala na daně, takže se dočkáme dražšího alkoholu a tabáku. Uvedla také, že není dobře, že příjem rozpočtu jde především ze zdanění příjmů a spotřeby. Zopakovala, že chce také zavést sektorovou daň a digitální daň. Otázkou je, jestli je toto ta správná cesta, když jsme ve fázi zpomalování ekonomiky. Stát by měl v následujících letech spíše utahovat opasky, šetřit a správně investovat, aby se nám to v dalších letech vyplatilo.

Opoziční politici samozřejmě nad Maláčovou kroutí hlavou, protože nechápou, jak dokáže některé své výroky vůbec vymyslet."Tak paní ministryně Maláčová má ekonomické vzdělání z Londýna. No jestliže tam učí takhle, tak už začínám chápat brexit," komentoval trefně výstup Maláčové Michal Kučera (TOP 09). Maláčové ekonomické vzdělání z Londýna se stalo terčem posměchu na sociálních sítích.

Do toho všeho nám Maláčová připomněla, že bychom za rozpočty měli vidět i lidské osudy. Místo toho by se ale měla podívat i na lidské osudy podnikatelů, živnostníků a firem, kteří se v posledních letech dočkali zaklekávání v podobě EET, kontrolního hlášení DPH a zajišťovacích příkazů, díky kterým přišlo o práci mnoho lidí. Na lidi, kteří platí daně a dávají lidem práci, se Maláčová nepodívá.

A zde je zásadní téma o změnách názvů u veganského jídla.

Podobné články

Doporučujeme

Další články