fb pixel Komunisté podpoří Babišovu vládu, pokud premiér znovu postaví Berlínskou zeď – G.cz
Vyhledávání

Komunisté podpoří Babišovu vládu, pokud premiér znovu postaví Berlínskou zeď

Vláda Andreje Babiše má našlápnuto k tomu, aby ji schválila sněmovna. Vypadá to, že se premiér může spoléhat na hlasy komunistů, kteří si na svém rudém sjezdu odsouhlasili, že teda jako jo. Akorát to Andrej nebude mít zadarmo.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.7.2018, 13:08

Vojtěch Filip trvá na tom, že pokud komunisté vládu podpoří, Andrej Babiš se zaváže, že znovu postaví Berlínskou zeď. Berlínská zeď je pro komunisty velmi důležitá.

„My jsme suverénní strana. My máme závazky vůči našim voličům. Naši voliči chtějí nejen hlad, bídu, rovnostářství, fronty na banány, politické procesy a pracovní tábory, ale žádají i novou Berlínskou zeď. Víte, my zde zastupujeme lidi, kterým se v novém světě nedaří, protože se o ně nový svět nepostará. Nikdo jim nic nedá zadarmo, a to je přece strašné. Berlínská zeď je spíše takovým symbolem, než něčím, bez čeho by se naši voliči neobešli. My ale na Berlínské zdi musíme trvat. Jak bychom se mohli našim voličům podívat do tváře, kdyby nestála Berlínská zeď?“ vysvětloval Vojtěch Filip, že rudí voliči mají také svá práva a své touhy.

„Já si myslím, že toho nechcem moc. Jenom funkce ve státních firmách a tu Berlínskou zeď. My jsme skromní. Tohle nám bude stačit. Věřím tomu, že nám pan premiér vyhoví ,a pak už bude všechno jenom lepší,“ dodal předseda komunistické strany.

Andrej Babiš prý se stavbou Berlínské zdi problém nemá, a dokonce má v holdingu jednu firmu, která se toho ráda ujme. Zákulisní informace mluví i o tom, že na stavbu Berlínské zdi se podařilo z Evropské unie získat dotace určené malým firmám.

Jak vidno, pokud jde o to zůstat premiérem a nejít sedět, Andrej Babiš slíbí komukoliv cokoliv. Klidně i Berlínskou zeď komunistům.

A tady máte 5 tipů a triků Andreje Babiše, jak si žít svůj český sen.

Podobné články

Doporučujeme

Další články