fb pixel 5 tipů a triků Andreje Babiše, jak si žít svůj český sen – G.cz
Vyhledávání

5 tipů a triků Andreje Babiše, jak si žít svůj český sen

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Život je jako videohra Grand Theft Auto a slovenský miliardář Andrej Babiš je jako herní postavička, která má všechny cheaty, díky nimž může obcházet náš systém a měnit chování hry. Penězi a vlivem dokáže ovlivnit cokoli. Al Capone byl ale taky neprůstřelný a do vězení ho dostalo až prosté krácení daní. O totéž se nyní pokouší systém v rámci kauzy Čapího hnízda. Babiš má však v rukávu hned několik triků, jak obelstít zákon.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 18.1.2018, 08:41

Jakmile se objeví problém, je již takovým folklórem, že Andrejův tým vždy vymyslí chytrý způsob, jak se z té či oné kauzy elegantně vybrousit. Současná situace však zabrušuje do dob Al Caponeho, který byl taky neprůstřelný a nepolapitelný – do vězení ho však dostalo ‚obyčejné‘ krácení daní. Dle webu Seznam Zprávy se Andrej Babiš chystal chránit před policejním stíháním poslaneckou imunitou a jeho děti se nemohou zúčastnit trestního řízení ze zdravotních důvodů. Zprávy z Babišovy tiskové konference však hovoří jinak. Andrej Babiš požádal Sněmovnu o vydání, čímž všechny překvapil.

Zde je dalších 5 tipů a triků, které nás naučil Andrej Babiš během své politické kariéry v Čechách:

1) Pořiďte si vlastní noviny, budou o vás psát hezky nebo vůbec

Koupit si několik deníků se bezesporu vyplatí. Andrejovi se to osvědčilo už několikrát. Naposledy během (ne)zveřejňování kauzy OLAF, kdy Lidové noviny lživě popisovaly závěrečnou zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům a vyjadřovaly se ve prospěch Andreje Babiše. V praxi to vypadá, že kdyby teoreticky Andrej odpálil atomovou bombu a nechal srovnat Brno se zemí, tak by MF Dnes a Lidové noviny následující den řešily na titulních stranách narození slůněte v liberecké ZOO.

2) Zaplaťte si Marka Prchala a budete vnímán jako světec

Když vlezete na Facebook Andrejka, tak vám přijde, že vše dělá jeden člověk a věnuje tomu všechen svůj čas. Vše je napsáno tak nějak lidsky a s jakýmsi hlubším porozuměním. Andrej vzpomíná na to, jak potkal milou paní, která mu darovala plyšáka, a pak se chlubí fotografiemi s koněm. Ve skutečnosti nad každým slovem a fotografií sedí team, který zahrnuje experty z marketingu a PR, a dokonce i psychologa. V mediálním světě se mezitím řeší korunové dluhopisy, Čapí hnízdo nebo ovlivňování finanční správy. Na Andrejových sociálních sítích je však zen, který režíruje Marek Prchal.

3) Paktujte se s komoušema a náckama

Když si čtyři roky v kuse přivlastňujete cizí úspěchy a kolektivní neúspěchy házíte na svoje koaliční partnery (viz koalice ANO-ČSSD-KDU-ČSL), tak se pak nemůžete divit, že s vámi v dalším volebním období nikdo ‚normální‘ nechce jít opět do koalice. Existují však řešení, která vám mohou pomoct získat důležité posty ve výborech a komisích. K těm patří například dohoda s Okamurovým SPD a KSČM. Lidem je to stejně jedno a rychle zapomínají.

4) Vstupte do politiky s kritikou nešvarů, a pak je využívejte na 1000 %

Když Andrej Babiš vstupoval v roce 2011 do politiky, tak chtěl bojovat za zrušení imunity poslanců. Ve svém volebním programu hlásal, že trestní stíhání by mělo probíhat u každého občana stejným způsobem. Babiš rovněž přepsal svůj majetek na svou ženu, což kdysi u svých politických předchůdců kritizoval.

5) Neučte se česky, lidem je to stejně jedno

Pravděpodobně asi všem v galaxii došlo, že Andrej Babiš všechny ty líbivé statusy na svém Facebooku nepíše. Dokonce ani knihu O čem sním, když náhodou spím nenapsal on, ale jeho marketingový tým. Vše je formulováno perfektní češtinou, kterou on nedisponuje. Další důkaz, že Andrej používá ve hře zvané česká politika důmyslné cheaty.

A zde se řeší prezidentské volby a hledá se špína na Jiřího Drahoše.

Podobné články

Doporučujeme

Další články