KOMENTÁŘ: Vrtěti psem po česku: Když proti tobě demonstrují lidé, udělej si selfie se stromem! – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Vrtěti psem po česku: Když proti tobě demonstrují lidé, udělej si selfie se stromem!

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Čau lidi, vzal jsem pár troubů z vlády a společně jsme vyrazili do lesa, kde jsme si prohlíédli stromy zasažené kůrovcem. Sice tam nic nevyřešíme, ale aspoň z toho bude pár fotek na sociální sítě, co posbírají víc lajků, než kolik bylo v pondělí demontrantů na pražských náměstích!

Rom Jeremy
Rom Jeremy 17.5.2019, 09:06

Vláda běhá po lese

Díky sociálním sítím Andreje Babiše jsme mohli být svědky jedinečné exkurze, při které se předseda vlády společně ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a ministryní financí Alenou Schillerovou společně vydali do lesa podívat se, jak to vypadá, když kůrovec napadne stromy. V redakci jsme se hluboce zamýšleli nad tím, jakým způsobem tato vzácná ministerská návštěva lesa mohla pomoct k vyřešení stávající situace v republice, ale na nic moc jsme nepřišli. Spíš na nic.

Rovněž se hovořilo o tom, jak zadržet vodu v české krajině, protože sucho je velmi zásadní problém, který nás trápí už několik let. Vláda navrhuje vystavět betonové roury za 25 miliard, kterými se propojí vodovody. Tyto informace jsme však věděli už od začátku května, kdy je Andrej Babiš sdělil světu na tiskové konferenci po jednání Národní koalice pro boj se suchem.

Takže si to shrňme v několika větách. Členové vlády přijeli do lesa k Ledči nad Sázavou, kde nic nevyřešili, ale za to se stihli vyfotit s vážnými výrazy hledící na škůdci napadené stromy. Výsledkem je pár obrázků, které kolují po internetu, ze kterých lidé vytváří vtipy a padají hlášky typu: „Škůdci se přijeli podívat na škůdce“ nebo „Kdyby se raději jeli podívat na řepku“.

Celá tato situace je samozřejmě absurdní a opět připomíná film Vrtěti psem. Zatímco 30 tisíc lidí demonstruje na Staroměstském náměstí kvůli ohrožení české justice, Andrej Babiš do světa vysílá selfie se smrkem. Samozřejmě, že se jedná o předvolební divadlo, které má poukazovat na to, že se vláda a hnutí ANO zajímá o problémy současného Česka.

Občas se ptáme, proč to ti lidé pořád dělají? Proč politici z hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem vždycky někam přijedou, slíbí neslíbitelné a pak se u toho nechají vyfotit? Protože to funguje. Lidé mají pocit, že se o ně někdo zajímá, a že se konečně dají věci do pohybu. Zbytek našeho politického spektra bohužel tyto věci nechápe, takže se nemůžeme divit, že volební výsledky vypadají, jak vypadají.

A zde se dozvíte, proč by se měl legendární Petr Cibulka stát už konečně zvoleným politikem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články