fb pixel KOMENTÁŘ: Odvolit dokáže i cvičená opice. Nespamujte nás zbytečnými fotografiemi. Hoďte to tam a běžte domů – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Odvolit dokáže i cvičená opice. Nespamujte nás zbytečnými fotografiemi. Hoďte to tam a běžte domů

Zdroj: facebook

Volit očividně neumí každý. Když se podíváme v těchto chvílích na sociální sítě, s překvapením zjistíme, že se mnoho lidí se pyšní tím, že splnili jedno ze svých občanských práv. Ano, šli k volebním urnám. Nevíme, co si o tomto máme myslet. Volení is the new uběhl jsem maraton, postavil jsem dům nebo zplodil jsem syna.

Martin Miko
Martin Miko 25.5.2019, 11:40

Volit dokáže každý

Naprosto chápeme, že chodit k volbám není samozřejmost. Volby do Evropského parlamentu jsou navíc velmi nepopulární a volební účast v roce 2014 byla mizerných 18,2 %, což je tragédie. Chápeme, že tyto volby nejsou tak populární jako přímá volba prezidenta nebo komunálky, jenže říkat lidem, že v těchto volbách o nic nejde, protože si tam Češi volí jen 21 europoslanců z celkového počtu 751, je rovněž nesmysl. Tito poslanci jsou totiž povětšinou součástí nějaké frakce nebo organizované skupině, která disponuje podobnými názory jako vámi volený kandidát, takže i nevěřte všemu co se říká v hospodě u piva.

Volit bychom měli tedy i v těchto volbách. Na druhou stranu udělat z volebního práva jen fotku na Instagram vám pravděpodobně nepomůže k tomu být cool mezi lidmi. Když to udělá někdo vlivný nebo někdo z politiky, tak to ještě bereme, ale vaše hastagy a storiečka z volební místnosti nikoho nezajímají. Neuběhli jste maraton, nezplodili jste syna ani jste nepromovali. Jen jste vzal/a obálku ze schránky, vytáhli z ní jeden list papíru, strčili ho do obálky a hodili ho urny. Není to žádný životní výkon. Zvládne ho každý občan České republiky, který je plnoletý. Tak proč je volební účast pouhých 18,2 %? Na to odpovědět bohužel nedokážeme.

Co se týče voleb do Evropského parlamentu, dnes v 8 ráno se otevřely opět volební místnosti, protože začal druhý volební den. Vy máte možnost do 14 hodin dát hlas svému favoritovi. Vzhledem k tomu, že včerejší účast se odhaduje kolem 10 %, bylo by dobré si, kdybyste si uvědomili, že váš hlas má tím pádem mnohem větší sílu, takže to nepropásněte. A hlavně bez foteček a videí. Budeme na vás hrdí i tak.

A zde vás překvapí bizarní Robert Vašíček z SPD, který má rád mešity a halal.

Podobné články

Doporučujeme

Další články