fb pixel KOMENTÁŘ: Kdyby bylo Česko vůči koronaviru imunní tak, jako je vůči ironii, jsme za vodou – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Kdyby bylo Česko vůči koronaviru imunní tak, jako je vůči ironii, jsme za vodou

Zdroj: G.cz

Lidé, kteří stojí u kormidla, vždycky budou mít tendenci tak trochu obcházet pravidla a hledat si pro sebe výjimky, to je normální, to se vždycky dělo a dít se to bude. Jenže v Česku se to děje v čase ohrožení a navíc jim to většina národa žere. A to je problém.

Jan Studnička
Jan Studnička 28.8.2020, 12:30

Imunita

Důchodci a sociálně slabší v Česku volí miliardáře, který investoval bambiliony korun od daňových poplatníků na to, aby pomocí svého EET systému chytal zloděje... zatímco on sám vysává dotace pro Českou republiku v absurdně gigantickém rozsahu. Ten samý člověk pak použije "svoje" peníze k tomu, aby si postavil předražený hotel ve středních Čechách a lidi mu ještě kývají, jak je super, že pro ně něco udělal, protože který volič ANO si neskočí v neděli odpoledne na svíčkovou za pětikilo, že.

Dost podobně jsou na tom čeští rasisté, které vede jeden ze dvou nebílých politiků v Česku. Člověk, který byl šikanovaný za to, že je jiný, dnes šikanuje jiné za to, že jsou jiní. Šéfoval Svazu cestovních agentur a teď nadává na cizince. Je to poloviční imigrant a postavil si kariéru na tom, že nadává na imigranty.

Kdyby bylo Česko imunní proti koronaviru tak jako je imunní vůči ironii, slzy těch pár normálních voličů by dávno sloužily jako vakcína.

To je tím, že já to organizuji

Tahle podivná nevšímavost toho, že nám někdo chčije na hlavu a říká tomu déšť, se samozřejmě přenesla i do doby koronavirové krize.

Jak jinak si dovedete vysvětlit, že má Babiš několik výlevu na téma: “Letos zůstaňte doma, potřebujeme váš kapitál v Česku, podpořte svou vlast!” a pak vyrazí do Řecka, s tím, že už to má stejně zaplacené, tak o co jde. Neměl být náhodou Andrej dobrý aspoň v marketingu?! Asi je, protože to evidentně nikomu nevadí. Jeho obhajoba mimochodem byla: “Většinu peněz stejně utratím v Čechách, ještě pojedem třikrát do lázní.” A s voliči ANO ani nehne to, že se Babiš BRÁNÍ tím, že má čtyři dovolené. Prostě nic.

Roztomilý byl i epidemiolog Rastislav Maďar, který na Twitteru kritizoval bujaré večírky v Chorvatsku a pak dodal, že nejde o místo, ale o způsob, když ho dobří lidé na sociálních sítích upozornili, že jeho tweet ukazuje, že sám v Chorvatsku je.

Nebo poslankyně ANO, kardioložka a šéfka týmu, který se věnuje vakcíně, Věra Adámková, tak ta třeba místo nařízené karantény může chodit do práce, protože má povolenou výjimku od hygieny. Jak lékařka prý sama pozná, kdyby jí bylo špatně, má omezený styk s kolegy a nemůže do jídelny. Podle Seznam Zpráv ale její kolegové nějaký jiný režim nezaznamenali. Musíme přiznat, že jsme od profesorky Adámkové čekali víc, zvlášť nechat se případně nakazit od Karly Šlechtové zní jako pěkná amatéřina. Copak jako lékařka by mohla vědět, jak je nebezpečné se přibližovat ke Karle Šlechtové.

No prostě, pro určitou skupinu lidí se vždycky najde výjimka, vysvětlení nebo důvod, proč mohou to, co ostatní nemohou, proč by ostatní měli dělat to, co oni nedělají. Na závěr mi dovolte dva citáty. Zaprvé, jak říká Zdeněk Svěrák ve hře Lijavec: “Asi si říkáte, proč také nepracuji. To je tím, že já to organizuji.” A u fotek Andreje na Krétě si nejde nevzpomenout na památný výrok Moničina dvorního floristy Ivana Šablatury: “My sa bavime na vecierku a chudoba u pc na fotkach! Myslim ze vsetko v poriadku”.

Podobné články

Doporučujeme

Další články