fb pixel Brát si roušku do vlaku je jako brát si deštník do přestřelky – G.cz
Vyhledávání

Brát si roušku do vlaku je jako brát si deštník do přestřelky

Zdroj: G.cz

Brzy bude zase potřeba mít roušku na obličeji po celou cestu vlakem. Takže se zcela jasně nabízí otázka: “A zachrání nás rouška před nárazem jiného vlaku?”

Jan Studnička
Jan Studnička 18.8.2020, 13:03

Brnění v bazénu

Od začátku září budeme zase povinně nosit roušky ve všech možných i nemožných interiérech, a to je moc dobře. Samozřejmě je trochu bizarní, že na to musíme čekat dva týdny, ale co v téhle zemi není bizarní, že. Navíc řada lidí zodpovědně nosí roušky v interiérech už teď. A seriózně bychom měli uvažovat o tom, že revizoři s sebou začnou nosit štípačky a ucvaknou za strašného řevu a přívalu krve nos každému, kdo ho nemá schovaný pod rouškou. Asi už jste pochopili, že já jsem velkým zastáncem roušek. Ale je jedna výjimka a tou jsou vlaky. Prostě mi nepřijde fér, aby člověk prožil poslední minuty svého života tím, že se dusí.

Brát si roušku do vlaku je roztomilá snaha chránit se před něčím, co v tu chvíli není váš hlavní problém. Je to jako vzít si deštník do přestřelky s policajtama. Hm, jako vzít si repelent do výběhu s tygrem. Jako kdybyste šli… nebo respektive šly na večeři s Harveym Weinsteinem a vzaly si sebou prášek na pálení žáhy. Ano, je super se chránit před nepříjemným pocitem v jícnu, ale to není TO nebezpečí, které vám teď hrozí nejvíc, že ne? Je to jako kdyby si JFK v tom autě v Dallasu zodpovědně zapnul bezpečnostní pásy. Jako… hezký, Johne, ale ono to přijde úplně odjinud.

Shodou okolností, bezpečnostní pásy jsou přesně ta věc, která by se nám ve vlaku možná hodila daleko víc než roušky.

Povinná výbava

Upřímně, když už vláda udělala z vlaků smrtící past ohně, utrpení, jekotu a trhající se oceli, měla by povinná výbava k vstupu na palubu být trochu obsáhlejší než jen “rouška do kapsy”, ne? Nechápejte mě špatně, roušku si do vlaku určitě vezměte. Ale hlavně proto, abyste nezanesli infekce do otevřené rány, až budete na místě akutně operovat svého spolucestujícího.

Dále by měl být součástí povinné výbavy morfin. Jednak pro ty případy, kdy už se nedá pro vašeho spolucestujícího nic dělat, jen mu ulehčit cestu na druhou stranu, ale i pro ty vzácné případy, kdy vlak nevykolejí, aby cesta rychleji uběhla. Vlastně, když tak nad tím přemýšlím, morfin by měl být součástí povinné výbavy kdykoli a kdekoli. Taky potřebujete nějaký skalpel, protože střep z oken se použít dá, ale můžete se u toho říznout a pak vám všechno pro samou krev klouže a je to na prd. Šitíčko. Na tržná zranění a jiné otevřené rány… nebo na uvolněné ouško u roušky, že. A defiblirátor. Který se mimochodem musíte naučit obsluhovat! Nemůžete střílet elektřinu do lidí halabala, i když to zní jako velká sranda, musíte přesně vědět, jak se používá. Například, nelze použít defibrilátor aniž byste řekli něco jako: “No tak, ty parchante, neumírej! Nemůžeš mě tady nechat samotnýho, no tak!”

Asi vám je jasné, že nic takového vláda jen tak nenařídí a proto si budeme muset pomoci sami. Stejně jako jsme si ušili tuny roušek a cítili se u toho dobře, měli bychom si i vybavení do vlaku vytvořit sami. Co může být tak těžkého na sestrojení malého domácího defibrilátoru, jsme přece národ kutilů, ne? Ale jen pro případ, že by se to trochu zvrtlo, radši nejdřív uvařte domácí morfin.

Podobné články

Doporučujeme

Další články