fb pixel KOMENTÁŘ: Faltýnek z kola ven? Jestli ano, není to otázka dnů, ale týdnů nebo měsíců – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Faltýnek z kola ven? Jestli ano, není to otázka dnů, ale týdnů nebo měsíců

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Na české politické scéně posledních pár dní koluje mnoho zásadních otázek, které se týkají primárně hnutí ANO. Lidé se přou o tom, jestli by se premiér Andrej Babiš byl schopen zbavit svého nejbližšího člověka, kterým je místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Někteří tvrdí, že kvůli politickým bodům ano, jiní zase, že je pro hnutí i Babiše příliš důležitý. Jak to tedy je a bude?

Martin Miko
Martin Miko 13.3.2019, 13:48

Ustojí to Faltýnek? Bůh ví

O důležitosti Jaroslava Faltýnka pro samotného premiéra Andreje Babiše i hnutí ANO rozhodně nění pochyb. Otázkou však zůstává, zda-li Faltýnek ustojí současné policejní vyšetřování, které se týká tendru na výběr provozovatele mýtného systému v České republice. V médiích se objevilo mnoho názorů, které mapují a popisují důležitost Faltýnka pro Babiše, ale na druhou stranu nezapomínejte, že český premiér prohlásil, že pokud se prokáže v rámci hnutí korupce, zbaví se koholiv. Bude toto prohlášení platit i na Jaroslava Faltýnka?

Nesmíme zapomínat na to, že se jedná o jednoho z Babišovových nejvěrnějších lidí. Vždyť Faltýnek po jeho boku stojí nejen od začátku hnutí ANO, ale v rámci Agrofertu působí už od roku 2001, nejdříve jako ředitel zemědělské divize a o šest let později se stal členem představenstva. Zároveň byl členem ČSSD, ze které v roce 2012 přestoupil do hnutí ANO 2011. Tam se stal ve stejném roce místopředsedou a postupně si zde vybudoval pozici poslance ČR, předsedy Poslaneckého klubu ANO a především muže, který stojí za Andrejem Babišem.

V některých médiích však panují rozpory o tom, jak na tom v současné době vztah Babiše s Faltýnkem je. Oba muži si i přes téměř dvacetiletou spolupráci neustále vykají. Podle serveru Neovlivní.cz prý dostal loni v létě druhý muž ANO ultimátum, aby si všímal jen politiky. To však nyní porušil v souvislosti s policejním vyšetřováním kauzy týkající se mýtného systému. Dokáže mu to Babiš odpustit?

Na serveru Lidovky.cz však nyní vyšel článek, který cituje Andreje Babiše v rozhovoru: "Vždycky jsem říkal, že pokud by došlo ke korupci u našich lidí, zbavíme se jich okamžitě." To prý znamená, že v nejbližších dnech se odstřihnutí Jaroslava Faltýnka z hnutí ANO konat nebude. Ovšem co není, může být, pokud se policejní vyšetřování posune jiným směrem. Do budoucnosti nikdo z nás nevidí, každopádně kauza s mýtným je dobrým argumentem pro opoziční strany, což by mohlo hnutí ANO ubrat na popularitě.

Nezapomínejme, že se hnutí prezentuje jako strana, která dle svých slov z billboardů a plakátů chce bojovat proti tradičním politickým stranám a korupci, a mezitím se jeden z jejich předních členů schází s vysoce postavenými lidmi na hotelích, kde diskutují o zakázkách za miliardy korun, což působí minimálně podezřele.

Otázkou tedy není, co se bude dít během následujících dnů, ale spíš během následujících týdnů a měsíců, kdy bude probíhat další policejní vyšetřování.

A zde se řeší zákaz neočkovaných dětí v Itálii do škol a školek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články