Klimatizace se stanou uprchlíky komunálních voleb: vyhraje, kdo jich nabídne víc – G.cz
Vyhledávání

Klimatizace se stanou uprchlíky komunálních voleb: vyhraje, kdo jich nabídne víc

Ještě jsme se nevzpamatovali z prezidentských a parlamentních voleb a pomalu nám na dveře klepou ty komunální. Politici hledají do volebních klání nová témata, ale ani nemusejí. Přímo na zemi leží zlatý grál všech kampaní – klimatizace.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 9.8.2018, 11:27

Současná vedra, která opanovala celou Evropu, s sebou přinesla zjištění, že je Česká republika trestuhodně nepřipravena. Klimatizace, ba i větráky jsou nedostatkovým zbožím.

Koho v tropických vedrech zajímají uprchlíci? Když si člověk sedne ve spodním prádle na gauč, je potřeba ho posléze z něj odlepit, či ukopnout, neboť se díky vedru do povrchu pohovky doslova vpotil.

Mistr zachycení celospolečenské nálady Tomio Okamura stoprocentně nebude zahálet. Je téměř jisté, že to bude právě on, kdo téma klimatizace vytáhne jako první. Ať už řekne tropickým teplotám NE a nebo rovnou STOP, bude to od Tomka opět trefa do černého.

Pravděpodobně se Okamura pokusí o populistický crossover, tedy že za teplo mohou imigranti, kteří vedro pašují z Afriky v baťůžcích, načež se vytasí s potíráním důsledků imigrace. Tedy zmírnění tepla. Jako vždy Okamura nenabídne řešení podstaty problému ale jen mírnění následků.

V předvolební kampani tak můžeme očekávat nejen silná prohlášení, jak SPD na komunální úrovni zastaví celosvětově islám, ale rovněž se pokusí našroubovat do nějakého zákona povinnost státu zajistit deset klimatizací na každého občana. Až mu poslanci tento nesmysl smetou ze stolu, opět bude prohlašovat, že dělal co mohl, ale nikdo ho nepodpořil. Okamuru totiž nikdo nikdy nepodpoří. Je to smutný příběh.

Na druhou stranu, pokud má někdo dostatek inteligence na to, aby si sám utřel zadek, Okamuru nepodpoří. Dokud v poslanecké sněmovně nebudou sedět jen prvoci, Okamura se podpory čehokoliv napříč politickými stranami prostě nedočká.

Nicméně i tak je téma klimatizace aktuálně velmi silné a pokud tu vhozenou rukavici někdo zvedne, může mu to přihrát něco málo bodíků. Ačkoliv jsou komunální volby až na podzim, nelze úplně počítat s tím, že tropy potrvají tak dlouho, lze však zasít ve voličích semínko ve stylu: „Hele on ten člověk ví, co obyčejný člověk potřebuje. Pamatuješ, jak nám chtěl dát v létě klimatizaci?“ a hnedle pár voličů přibude.

A tady zjistíte, že zatmění měsíce byla jen zástěrka k tomu, aby k nám vnikli imigranti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu