fb pixel Kdo bude kontrolovat GIBS? Místo mlátičky Ondráčka získal post šéfa komise Jiří Mašek z ANO – G.cz
Vyhledávání

Kdo bude kontrolovat GIBS? Místo mlátičky Ondráčka získal post šéfa komise Jiří Mašek z ANO

Andrej Babiš se může klidně smát. Jeho vydání do rukou spravedlnosti je vzdálenější než kdy dřív. Zdeněk Ondráček z KSČM se o post šéfa komise pro kontrolu činnosti GIBS ucházel již třikrát. + DALŠÍ 1 FOTKA

Po dramatech okolo volby šéfa komise pro kontrolu činnosti GIBS je konečně rozhodnuto. Místo komunisty Ondráčka na postu stane poslanec ANO Jiří Mašek. Ten získal v hlasování 105 hlasů a drtivě tak porazil další dva kandidáty, Zuzanu Majerovou Zahradníkovou z ODS a Mikuláše Ferjenčíka z Pirátů.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 18.4.2018, 15:58

Kontrola GIBS v rukou ANO

Mysleli jste si, že okatěji už to tu premiér v demisi Andrej Babiš ovládat nemůže? Chyba. Po peripetiích s komunistou Zdeňkem Ondráčkem, který se třikrát nažil o zvolení do funkce šéfa komise pro kontrolu činnosti GIBS, až to nakonec vyšlo, aby po několika dnech na post rezignoval, přichází rozuzlení celé situace. Místo nakonec získal poslanec ANO Jiří Mašek.

Ten ve středeční volbě získal 105 hlasů, k "vítězství" jich potřeboval 88. Protivníky měl stejné jako posledně Ondráček, tedy Zuzanu Majerovou Zahradníkovou z ODS a Mikuláše Ferjenčíka (Pirátské strana). Zahradníková dostala 37 hlasů, Ferjenčík 30.

"Hlasovací koalice ANO a extremistů z SPD a KSČM se zase pochlapila a zvolila do čela komise pro dohled nad GIBS nominanda ANO. A to i přes všechny dohody i zvyky, že takové místo patří opozici. Smutné," řekl k volbě Vít Rakušan ze STAN.

Naše dojmy z nové situace ve svém vyjádření poměrně přesně vystihl pirátský poslanec Jakub Michálek."Proč mít loutku, když to můžete řídit napřímo, že?" No jo, no. Premiér v demisi je zkrátka praktik a my tímto zdravíme všechny, kteří šli na demonstrace máchat papírovými obušky za Ondráčkův konec a aby notnou dávkou pocitu morální převahy nakrmili miniaturní Havly ve vlastních hlavách. My jsme vám říkali, že to bude horší.

A tady čtěte o tom, jak Babiš vystrnadil šéfa GIBS Murína.

Podobné články

Doporučujeme

Další články