fb pixel Kalousek je pryč sotva den a ve sněmovně už se perou – G.cz
Vyhledávání

Kalousek je pryč sotva den a ve sněmovně už se perou

Zdroj: ČT - Poslanecká sněmovna

Někdejší poslanci za SPD Lubomír Volný a Marian Bojko nyní sedí ve sněmovně za hnutí Jednotní - alternativa pro patrioty. A tihle pánové dnes na jednání parlamentu o prodloužení nouzového stavu nejenom, že neměli roušku, ale Volný se zvládl i porvat o mikrofon za křiku: „Mě neumlčíte!“

Jan Studnička
Jan Studnička 21.1.2021, 17:09

„Dostaneš flákanec!”

Poslanci SPD, ať už současní nebo bývalí, vždycky budí dojem, že do Poslanecké sněmovny tak nějak nepatří. Možná to dělají nepadnoucí levná trička a maskáče, kdo ví. Konkrétně poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko (kteří pravda už nejsou členové ani SPD, nýbrž obskurní „alternativy pro patrioty“) se dnes odlišovali hlavně tím, že si navzdory jasnému nařízení odmítali nasadit roušky.

Přestože Volnému poslanci TOP09 vzkázali, že je idiot, nenasadil si ji a když se navážel do ČSSD a předsedající mu vypnul mikrofon, vydal se hulákat nesmysly a rvát se přímo s předsedajícím Tomášem Hanzelem. Jako každej pomatenec křičel, že ho nikdo nemůže umlčet a že je lidem zvolený zástupce. Což je bohužel pravda.

Volný byl vykázán z Poslanecké sněmovny a incident se dál bude řešit. Nejlepší část ale přišla později, když se od Lubomíra Volného distancoval Tomio Okamura. Jak hluboko musíte klesnout, aby se od vás distancoval Tomio Okamura?

Nouzový stav

Samotné jednání o prodloužení nouzového stavu je velice napjaté. Opozice si stěžuje, že s nimi vláda odmítá spolupracovat, KSČM je ochotná hlasovat pro jeho prodloužení, ale jenom v případě, že se část žáků vrátí do škol. Vypadá to, že vláda na prodloužení nouzového stavu nedosáhne jen tak a bude muset přistoupit na kompromisy.

Ministr Blatný nicméně neustále varuje, že bez nouzového stavu nebude mít vláda k dispozici nástroje, které k boji s koronavirem potřebuje. A nástroji myslí i fyzické nástroje, včetně například ventilátorů, které by se „musely vrátit do rezerv“, jak upozorňoval.

Podobné články

Doporučujeme

Další články