fb pixel Joe Rogan chce moderovat prezidentskou debatu, Trump mu potvrdil účast – G.cz
Vyhledávání

Joe Rogan chce moderovat prezidentskou debatu, Trump mu potvrdil účast

Zdroj: G.cz

Včera večer prezident Donald Trump potvrdil svou účast na možné prezidentské předvolební debatě v podcastu standupera a MMA komentátora Joa Rogana. V případě, že se bude chtít Joe Biden účastnit taky, livestreamovaná debata proběhne v Austinu mezi šesti očima.

Jan Studnička
Jan Studnička 15.9.2020, 10:34

Rogan - Trump - Biden

Začalo to v podstatě jako roztomilý vtip před nějakým půl rokem. “Nechte Rogana moderovat prezidentskou debatu,” vyzývaly internetové petice. Všichni, kteří mají podcast Joe Rogan Experience naposlouchaný, se smáli, vznikaly memy o tom, jak Rogan před kandidáty na Oválnou pracovnu exhibuje svoje idiosynkrazie… a včera tenhle příběh eskaloval natolik, že se to možná všechno stane.

Minulý týden totiž byl v Roganově podcastu na rozhovoru bývalý MMA zápasník Tim Kennedy a přišla řeč na hypotetickou prezidentskou debatu. Komik řekl, že by debatu klidně moderoval, ale bude to podle jeho pravidel. U něj v Texasu, bez publika, na několik hodin a celou dobu živě streamované na internet, aby se nemohlo editovat.

Kennedy o pár dní později vyzval Trumpa na Twitteru k tomu, aby se debaty účastnil a ten samozřejmě přijal. Protože je to Donald Trump. Nikdo si netroufne odhadnout, jestli si Trump vážně tolik věří (nejspíš věří) nebo jen počítá s tím, že Biden pozvání nepřijme.

That’s crazy, man!

Joe Rogan je standuper světového formátu a mezinárodně uznávaný komentátor zápasů MMA. Na podcastu Joe Rogan Experience dělá od roku 2009 a posledních pět let patří JRE pravidelně mezi nejposlouchanější podcasty na světě. Miliony a miliony lidí jej poslouchají přes Spotify, Apple podcasty nebo prostě jen YouTube.

Spousta lidí ho pokládá za vhodného moderátora debaty už proto, že svůj pořad vede a vlastní sám, takže se předejde podezření z manipulace médii. Navíc sám Rogan stojí tak trochu rozkročen mezi levicí a pravicí. Pravděpodobně je liberál, ale úplně si nerozumí s woke kulturou a své výhrady má k oběma kandidátům.

Standardně má jeho podcast dost volnou strukturu, zkrátka přijde host a povídají si hoďku až tři. O tom, na co zrovna přijde řeč. A že tam chodí lidé. Od obskurních komiků jako Andrew Schultz, přes MMA zápasníky jako je Tim Kennedy až po áčkové celebrity Robert Downey Jr. Roganův podcast tak funguje jako platforma, kde jsou vítáni všichni. Uznávaní vědci jako Neil deGrasse Tyson i… nejistější figury vědecké scény jako třeba John Hancock. Politicky pak můžete v archivu narazit na levičáky jako Bernie Sanders, ale i přísné konzervativce jako je Ben Shapiro.

Jeho nejslavnější interview budou asi Elon Musk a Edward Snowden.

Podobné články

Doporučujeme

Další články