fb pixel Donald Trump přijal oficiální republikánskou nominaci, šlo o čistou formalitu – G.cz
Vyhledávání

Donald Trump přijal oficiální republikánskou nominaci, šlo o čistou formalitu

Zdroj: YouTube.com - ABC News

Včera prezident Donald Trump převzal nominaci na Bílý dům od republikánské strany. Se srdcem plným vděčnosti, jak sám řekl. A dodal, že v dalším volebním období hodlá dělat víc toho, než co dělal doposud.

Jan Studnička
Jan Studnička 28.8.2020, 10:02

Formality

Včera večer si prezident Spojených států Donald Trump odbyl příjemnou formalitku, když se nechal Republikánskou stranou nominovat do boje o Bílý dům. O formalitu šlo především proto, že v republikánských primárkách měl jenom jednoho soupeře, republikána ze staré školy Billa Welda, a toho totálně ke škodě voličů roznesl na kopytech.

Nicméně! I kdyby žádné primárky nebyly, GOP by stejně neměla koho nasadit do boje o Bílý dům, protože podobně jako demokraté, nemají žádnou doopravdy výraznou osobu, který by měla šanci vést největší světovou supervelmoc. A do toho všeho, i kdyby někoho takového měli, nasadit někoho jiného, když může jejich prezident kandidovat podruhé, to by byl… jemně řečeno nezvyklý krok.

Takže jak říkáme - formalita. Minimálně narcisistickým pohledem Donalda Trumpa. Ale i někteří “levicoví” političtí komentátoři si povzdychli nad tím, že republikáni s tou příšernou osobou pořád drží. Až na výjimky typu Mitt Romney. Myslet si ale, že republikánská strana pošle do voleb 2020 kohokoli jiného, je asi stejné bláznovství jako když lidé tenkrát doufali, že volitelé vybraní ve swing states před čtyřmi lety neuposlechnou vůle svých voličů a nedají hlas Trumpovi.

Den zúčtování se blíží

Ve volbách na Trumpa samozřejmě čeká Joe Biden, někdejší viceprezident Baracka Obamy a politický veterán, který má v historii kolaboraci s republikány. Člověk, který si postavil reputaci na tom, že nutí strany spolupracovat, tedy Trumpův úplný opak. Jeho kampaň se vlastně odvíjí sama, zatím je postup jasný. Sedět doma, nic nedělat a nechat Trumpa, ať si pod sebou uprostřed smrtící pandemie sám řeže větev.

Výsledek voleb je však ještě ve hvězdách. Zatímco začátkem roku byl Donald absolutním favoritem, od té doby stihl absolutně nezvládnout koronavirovou krizi a pak ještě výrazně zhoršit masové protesty hnutí Black Lives Matter. Od začátku léta ale, kdy měl Biden šílený náskok, začíná pomerančový muž svého soka zase pomaličku dotahovat.

Formalitky jsou za námi a drama začíná. Do voleb zbývají už jen dva měsíce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články