Joe Kennedy III vzkázal Američanům: odmítněte chaos Trumpovy éry. Co je dědic slavné rodiny zač? – G.cz
Vyhledávání

Joe Kennedy III vzkázal Američanům: odmítněte chaos Trumpovy éry. Co je dědic slavné rodiny zač?

Joe Kennedy III je americký politik, kongresman za Demokratickou stranu. Kennedy III je vnukem senátora Roberta "Bobbyho" Kennedyho, takže nese odkaz milované americké rodiny. Trump vyzval obě parlamentní strany ke spolupráci, všichni ale byli zvědaví spíš na komentář k ruskému vměšování se do voleb. To Trump nekomentoval. Kennedy Trumpovu výzvu ke spolupráci komentoval s tím, že by Američané měli nastolenou éru "chaosu a vypjatého stranictví" odmítnout. + DALŠÍ 1 FOTKA

Když americký prezident přednáší Zprávu o stavu unie, opoziční strana má právo vybrat si jednoho zástupce, který bude na zprávu reagovat. Letošní poselství Donalda Trumpa, vůbec první, co je kontroverzní podnikatel ve funkci, komentoval kongresman Joe Kennedy III. Demokraté vsadili na zvuk jeho slavného jména, relativně mladý politik se toho ale nebál a hlavu Spojených států ostře zkritizoval.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 31.1.2018, 17:07

Dědic tradice

Odmítněte éru chaosu a vypjatého stranictví Trumpovy éry. Surovci mohou zasadit úder a jednorázově zabodovat, nikdy ale nedosáhnou síly sjednoceného lidu. Taková slova padla ve vyjádření Joea Kennedyho III zástupce demokratické partaje, k poselství o stavu unie Donalda Trumpa. Americký prezident byl ve svém projevu nezvykle mírný a obě parlamentní strany vyzval ke spolupráci, demokraté, kteří ho poslouchali, se ale tvářili, že mu to moc nevěří. A reakce dědice slavné a milované americké rodiny to jen potvrzuje.

Sedmatřicetiletý kongresman Kennedy je vnukem senátora Roberta F. Kennedyho a prasynovcem samotného J. F. K.. Do Sněmovny reprezentantů byl zvolen teprve v roce 2012, předtím fungoval jako okresní prokurátor ve státě Massachusetts. I proto jeho zvolení za Trumpova demokratického oponenta někteří straničtí kolegové považují za riskantní.

Síla odkazu Kennedyů ale na Američany evidentně funguje. Jejich zájem o pohledného poslance po proslovu velmi vzrostl, detaily o jeho málo veřejném životě vyhledávají jako diví a na Twitteru je oslavován coby zrzavý fešák se svůdnými rty, který by mohl svou rodinu vrátit na politické výslunní.

Kennedy III je ženatý s Lauren Birchfieldovou. Vztah navázali už jako spolužáci ze studií práv na Harvardu, vzali se roku 2012, mají spolu dvě děti, Eleanor a Jamese. Joe má bratra-dvojče, který je o 8 minut starší. Jmenuje se Matthew a je mezinárodním byznysmenem.

A tady čtěte podrobnosti o Trumpově Zprávě o stavu unie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články