fb pixel Jaroslav Foldyna bude kandidovat za SPD: Děti nemohou vychovávat dva muži a tři jezevčíci, řekl uprchlík z ČSSD – G.cz
Vyhledávání

Jaroslav Foldyna bude kandidovat za SPD: Děti nemohou vychovávat dva muži a tři jezevčíci, řekl uprchlík z ČSSD

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Když Jaroslav Foldyna po třiceti letech opustil ČSSD kvůli názorovým rozporům s vedením strany, všichni se sázeli, kam jeho působení bude nadále směřovat. Nakonec se Foldyna rozhodl, že bude v letošních krajských volbách kandidovat na společné kandidátce s SPD a Zemanovci. Tomu se říká ideální spojení stran v ideálním kraji. Socanský uprchlík se samozřejmě domnívá, že bude mít blíž k SPD. Nepřekvapivě.

Martin Miko
Martin Miko 3.3.2020, 11:25

Foldyna na kandidátce SPD a Zemanovců

Po třiceti letech hájení oranžových barev se všemi milovaný poslanec Jaroslav Foldyna rozhodl konečně odejít ze strany, která ho vychovala. Už nebude členem ČSSD a aktuálně prý nehodlá ani vstupovat do jiného hnutí. Přesto však nyní díky předsedovi Strany práv občanů – Zemanovců (SPOZ) Lubomírovi Nečasovi víme, že Jaroslav Foldyna bude v letošních krajských volbách kandidovat na společné kandidátce s SPD a Zemanovci, a to navíc za Ústecký kraj. O jeho kandidatuře informovala před pád dny ČTK. Kandidovat by měl společně s kandidátem SPD, učitelem a zastupitelem Teplic Zdeňkem Kettnerem.

Kromě toho, že musel Jaroslav Foldyna skončit ve straně, tak ho čeká i odchod z poslaneckého klubu ČSSD, což znamená, že přijde i o posty ve výborech. Ve sněmovním výboru pro bezpečnost by prý rád zůstal, avšak výbor pro obranu je připraven opustit. Vypadá to ovšem tak, že bude muset opustit oba výbory. Alespoň bude mít pan Foldyna více času na rytířský Řád svatého Konstantina a Heleny, jehož je členem. S tímto řádem je spojován například i zvrhlík Jaroslav Barták, bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček a další „zajímavé“ osobnosti.

Jaroslav Foldyna se do ČSSD nehodil stejně jako se Václav Klaus mladší nehodil do ODS. A přestože jsme jeho odchod od sociálních demokratů očekávali už loni v červnu, tak tento honosný okamžik přišel až nyní. „Co teď asi bude pan Foldyna dělat?“ ptali jsme se sami sebe. A tipovali jsme hned několik variant. Jednou z variant bylo například to, že se vrátí zpátky na loď, protože Foldyna je vyučeným lodním mechanikem, který disponuje kapitánskými zkouškami pro vnitrozemské plavby. To se nám samozřejmě zdálo vysoce nepravděpodobné, a proto jsme byli nakloněni k tomu, že si najde jiné politické hnutí, které bude blízké jeho názorům. V úvahu samozřejmě připadala SPD i Trikolóra. A právě vlastenecké hnutí Tomia Okamury si nakonec získalo srdce socanského uprchlíka.

Jde Foldyna za lepším? Jeho útěk ze strany, která je sice součástí vlády, ale vzhledem k jejímu způsobu vládnutí už v té příští rozhodně nebude, byl v podstatě logickým vyvrcholením jeho prorusko-vlasteneckého jednání, které například zahrnovalo i vítání kontroverzního motorkářského gangu Noční vlci, kteří každý rok v květnu jezdí po Evropě, aby oslavili vítězství Sovětského svazu nad nacisty. Foldyna se s nimi pravidelně v kožené motorkářské bundě vítá s úsměvem na tváři. Není to samozřejmě jediný „přešlap“, kterým tak radikálně vybočuje od Maláčové, Hamáčka a spol.

Foldyna o ČSSD tvrdil, že se radikálně změnila a nyní vyznává neomarxismus, aktivismus a liberalismus, což prý potvrdila schůzkou se zástupci spolku Milion chvilek pro demokracii, kterou vede Mikuláš Minář. I to byl jeden z důvodů Foldynova odchodu ze sociální demokracie. On sám v jednom rozhovoru řekl, že není příznivcem liberálních postojů. A zároveň si myslí, že děti nemohou vychovávat dva muži a tři jezevčíci. I proto hledá stranu, která podpoří jeho národní cítění a chuť podporovat tradiční rodinu.

Otázkou zůstává, jaké budou následující kroky Jaroslava Foldyny. Někteří se domnívají, že se v případě úspěchu v krajských volbách rozhodne pro vstup do SPD, kde by se po Okamurovi a Fialovi stal třetím člověkem, který dokáže dát dohromady souvětí. Tohle bude ještě vtipný rok.

Podobné články

Doporučujeme

Další články