fb pixel Indicie napovídají, že anonymním kandidátem v boji o Hrad je Tonda Blaník. Dokázal by porazit Zemana nebo Topolánka? – G.cz
Vyhledávání

Indicie napovídají, že anonymním kandidátem v boji o Hrad je Tonda Blaník. Dokázal by porazit Zemana nebo Topolánka?

Jak se zdá, tak po bývalém předsedovi ODS Mirku Topolánkovi vstoupil do boje o prezidentské křeslo ještě jeden kandidát, jehož identita je prozatím neznámá. Informace o tajuplném kandidátovi pochází ze serveru ihned.cz, odkud byl sdílen na Facebook Kancelář Blaník. Bude Tonda Blaník bojovat o post prezidenta?

Martin Miko
Martin Miko 7.11.2017, 07:54

Kdo bude desátým kandidátem v boji o Hrad?

Ačkoliv možnost předat kandidátní listinu na Ministerstvo vnitra ČR trvá do 7. listopadu do 16:00, tak se zdá, že posledním kandidátem, který stihl vstoupit do boje o prezidentské křeslo ziskem potřebných senátorských hlasů, je bývalý předseda ODS Mirek Topolánek. Lídr hnutí SPD Tomio Okamura včera oznámil, že kandidovat nebude. Dle serveru Ihned.cz se však mezi potenciálními kandidáty objevil ještě jeden člověk, avšak jeho identitu prozatím nikdo nezná. Ministerstvo vnitra navíc z důvodu ochrany osobních údajů nesmí zveřejnit jméno kandidáta, což samozřejmě otevírá řadu otázek a konspiračních teorií. Kdo je desátý kandidát na post prezidenta?

Nyní je potřeba si zopakovat, kdo bude usilovat o křeslo na Pražském hradě – Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček, Marek Hilšer, Mirek Topolánek, Pavel Fischer, Petr Hannig, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a pan X. Kdo je tedy pan X? A odkud vlastně sebral potřebné podpisy? Každopádně se ví, že je získal od poslanců, avšak na druhou stranu se neví, jestli je získal od poslanců nových nebo předchozích. Absurdní je, že zájemce o kandidaturu na post prezidenta může získat podpisy zároveň od nových i starých poslanců.

Tonda Blaník for president

V úvahu přicházel i předseda hnutí SPD Tomio Okamura, avšak ten po pondělní schůzce s prezidentem Zemanem oznámil, že kandidovat nebude. Prozatím je jisté, že se jméno kandidáta X dozvíme až po registraci kandidátní listiny, což bude 24. listopadu.

Nejšílenější možnou variantou by byla kandidatura Streamového lobbisty Tondy Blaníka, který nedávno na internetu zprovoznil webové stránky prezidentblanik.cz. Spolu s webem nás provázela zároveň i fiktivní kampaň, která byla medializována na sociálních sítích. Prezident Blaník slibuje například levnější máslo, korupci pro všechny nebo zákaz kouření s výjimkou míst, kde se současně pije alkohol. Dotáhne Tonda Blaník svůj satirický smysl pro humor až na vrchol absurdna? To uvidíme za necelé tři týdny.

A zde chce 111 038 občanů České republiky zažít státní pohřeb.

Podobné články

Doporučujeme

Další články