fb pixel 113 038 občanů České republiky chce zřejmě zažít státní pohřeb, proto podepsali ortel muži s "vyléčenou" cukrovkou – G.cz
Vyhledávání

113 038 občanů České republiky chce zřejmě zažít státní pohřeb, proto podepsali ortel muži s "vyléčenou" cukrovkou

Zdroj: Profimedia.cz

Prezident Miloš Zeman (73) se na dnešní tiskové konferenci pochlubil svými 113 tisíci podpisy, které nasbíral na svou druhou prezidentskou kandidaturu. Se sběrem hlasů mu pomáhala šéfka volebního týmu a první dáma Ivana Zemanová, které Miloš za odměnu poděkoval, daroval květinu a políbil. Prezident Zeman navíc vyvracel spekulace o špatném zdravotním stavu.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 6.11.2017, 17:00

Obhájí Miloš Zeman post prezidenta?

Zítra, 7. listopadu 2017 v 16:00 se uzavírá možnost předat kandidátní listinu na ministerstvo vnitra. Podmínkou je disponovat nejméně 50 tisíci podpisy od občanů ČR, 20 podpisy poslanců nebo 10 senátorskými podpisy. Miloš Zeman získal neuvěřitelných 113 tisíc podpisů. Zeman na tiskové konferenci zavzpomínal, že před 5 lety se mu podařilo sehnat 106 tisíc podpisů, avšak tehdy to bylo jednodušší, jelikož mezi požadavky nebylo číslo občanského průkazu.

Miloš Zeman odmítl spekulace o svém zdravotním stavu. Dokonce se prý zbavil i cukrovky, a to vše díky tomu, že začal jíst sladká jídla, která mu velice chutnají. Cukrovka mu údajně odešla v sobotu, kdy mu byla naměřena hodnota krátkodobé glykemie 5,8. Hranice cukrovky je 6,0.

Mirek Topolánek získal podpisy od senátorů

Kromě oficiálně oznámené kandidatury Miloše Zemana se dnes podařilo získat potřebné podpisy z řad senátorů i Mirkovi Topolánkovi, který dnes potvrdil nasbírané podpisy. Pravice má konečně svého kandidáta, který má dlouholetou politickou zkušenost a před 10 lety dokázal ve vedení ODS získat ve volbách do Poslanecké sněmovny 35 % hlasů. Dle kurzových sázek společnosti Fortuna jsou šance Mirka Topolánka 6,5:1, ačkoliv minulý čtvrtek to bylo 225:1.

Pořádně zamíchat pořadí v boji o Pražský hrad by mohl bezesporu i poslanec SPD Tomio Okamura, který dle výzkumů patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější české politiky. Kandidaturu však zatím nepotvrdil, ani nevyvrátil. Každopádne ještě dnes má v Lánech mítink spolu s prezidentem Milošem Zeman, takže se nejspíš večer dozvíme bližší informace.

O post prezidenta republiky se rovněž uchází i bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, lékař Marek Hilšer, hudební textař Michal Horáček, velvyslanec Pavel Fischer, předseda strany Rozumní Petr Hanning a bývalý šéf Škoda auto Vratislav Kulhánek. Všem prezidentským kandidátům se tento týden budeme více věnovat.

A zde Kotleba ztratil pozici župana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články