fb pixel I dnes se Václav Havel obrací v hrobě: Plivání na bývalého prezidenta se stalo trendem až po jeho smrti – G.cz
Vyhledávání

I dnes se Václav Havel obrací v hrobě: Plivání na bývalého prezidenta se stalo trendem až po jeho smrti

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Psal se rok 2015. V té době byl exprezident Václav Havel už 4 roky po smrti, což ale jeho odpůrcům nezabránilo v tom, aby vytvořili rovnou celý web. Web, jenž měl za cíl hanobit bývalou hlavu státu. Pod doménou pravdaozrude.cz jste ještě nedávno mohli nalézt shrnutí všech několikrát vyvrácených dezinformací a pomluv, které se dodnes šíří nemilosrdným světem internetu.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 3.10.2021, 21:37

Plivání na Havla je v kurzu od jeho smrti

Věděli jste, že náš bývalý prezident Václav Havel byl opilec, homosexuál, humanitární vrah, kretén pěstovanej StBáky, lhář a zloděj? My také ne. Ubohý web Pravdaozrude.cz, jehož současným majitelem je od roku 2015 podle serveru Nic.cz jistý Radek Velička z Centrální informační agentury, z.s., se však opovážil zveřejnit tyto dehonestující informace bez kapky studu. „Tyto stránky odhalují pravdu, jelikož není pravdou, to čím vás média krmí. On Václav Havel byl podprůměrný dramatik, člověk, který neměl v genech chuť k práci, sexuální deviant, jelikož se rád ukájel i na mužích, což se o něm veřejně vědělo v době disent a taky to byl velmi kvalitní alkohol,“ upozorňoval hned v úvodním odstavci web plný pravopisných chyb.

V úvodním textu jste se dále dozvěděli, že z Václava Havla byla díky propagandě vytvořena modla, avšak ve skutečnosti to byl závistivý a špatný člověk, jenž měl za úkol zničit náš národ. Zvláštní, že někdo si dal takovou práci s tímto pomlouvačným webem, který vznikl 4 roky po Havlově smrti. Chce to silný žaludek takto veřejně útočit na zesnulou osobu a je zvláštní, že nejvíc pomluvačů a odpůrců Havla vylezlo na povrch až po jeho skonu. Je jasné, že jde o jakýsi druh prokremelského trollingu. Kdyby to byla aspoň zčásti pravda...

Lidé bohužel opakují stále stejné pohádky o Havlovi dokola a dokola. Tak znovu. Havel neschválil žádné humanitární bombardování Jugoslávie. Ve skutečnosti tomu dal zelenou po konzultaci s ministrem zahraničí tehdejší premiér Miloš Zeman. Havel navíc není ani autorem termínu „humanitární bombardování“, jak si lidé často myslí. Takových pomluv bychom samozřejmě mohli vyvrátit většinu.

Ostatně když se podíváte, kdo za pomluvačným webem stojí, tak rychle pochopíte. Novinář a vlastenec Radek Velička očividně Václava Havla příliš v lásce nemá a dával to v minulosti nejednou najevo ve svých článcích. Když byl v médiích konfrontován s tím, že shromažďuje a prezentuje pochybný obsah o bývalém prezidentovi, hájil se tím, že pouze poskytl veřejnosti alternativní informace, jelikož média o něm hovoří pouze v dobrém. Velička se samozřejmě tehdy nezapomněl ohnat i právem na informace a svobodou slova.

My si samozřejmě myslíme, že i teď v roce 2021 je to drzé a sprosté šířit o mrtvém člověku tyto polopravdy. Každý přece ví, že o mrtvých by se mělo mluvit jen v dobrém.

A zde je nelogická ČSSD, která sice chce podporovat bydlení pro všechny, ale zrušit daň z nabytí nemovitosti nechce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články