fb pixel Hillary Clintonová hlásí návrat na scénu. Svým zmrtvýchvstáním ale nikoho neoslnila – G.cz
Vyhledávání

Hillary Clintonová hlásí návrat na scénu. Svým zmrtvýchvstáním ale nikoho neoslnila

Hillary Clintonová je zpět s novým hnutím. K vlastní smůle o ní ale nikdo příliš nejeví zájem.
Zdroj: profimedia.cz

Už to je půl roku, co Hillary Clintonová prohrála s Donaldem Trumpem boj o Bílý dům. Zatímco Trumpa jako 45. prezidenta je všude plno, po jeho neúspěšné protikandidátce jako by se slehla zem. Hillary ale ještě neřekla poslední slovo a vrací se na politickou scénu v čele nového protitrumpovského sdružení. Reakce na její comeback jsou ale překvapivě vlažné.

Jan Palička
Jan Palička 15.5.2017, 15:10

Čas neúprosně letí a těžko věřit tomu, že už uplynulo půl roku od amerických prezidentských voleb, v nichž překvapivě zvítězil Donald Trump a porazil tak favorizovanou Hillary Clintonovou. Favoritka levicových liberálů, ale i většiny amerických médií jako by mávnutím kouzelného proutku po volební prohře zmizela. Nyní ale dává najevo, že ještě neřekla poslední slovo.

Poté, co uznala porážku a pogratulovala Trumpovi k výhře ve volbách, se Clintonová spolu s manželem, exprezidentem Billem Clintonem stáhla na půl roku do ústraní. Po manželském páru, který před volbami nechyběl snad na žádné významnější akci demokratů, jako by se slehla zem. Hillary nicméně celou dobu plánovala návrat.

Skutečnost, že se ani v 69 letech po prohraných volbách nechystá do politického důchodu, dala Clintonová najevo tím, že ohlásila návrat do veřejného života v čele nové organizace Onward Together (Společně vpřed). Jejím cílem není nic jiného než to, co slibovala ve volební kampani, prosazování liberálních hodnot a boj proti Donaldu Trumpovi. Comeback se ale Hillary Clintonové nepodařil ani zdaleka s takovou vervou, jakou by si přála.

Nadšení fanoušků Hillary Clintonové, kteří se ještě před půl rokem byli ochotní bít za každé její slovo, opadlo. Ač většina jejích voličů je nespokojena s politikou Donalda Trumpa, návrat Clintonové je netěší. Ani představitelé Demokratické strany totiž příliš nevěří tomu, že když nedokázala Američany proti Trumpovi vyburcovat v listopadu loňského roku, pak to dokáže o šest měsíců později.

Mnozí voliči Demokratů z listopadových voleb přiznávají, že volba Clintonové pro ně byla hlavně volbou proti Trumpovi a že sama neúspěšná kandidátka pro ně byla jen menším zlem a uvítali by, kdyby se do boje proti Trumpovi pustila nějaká nová tvář. Nové hnutí stejně jako její předvolební kampaň je z větší části jen kritikou Donalda Trumpa a nepřichází s novou vizí ani alternativou. A právě alternativa je to, co Hillary Clintonová nedokázala a nejspíš už ani nedokáže Americe nabídnout.

Tady si pak můžete přečíst o tom, že Hillary Clintonová už chystá vlastní pohřeb.

Podobné články

Doporučujeme

Další články