fb pixel Hillary Clintonová chystá vlastní pohřeb. Přípravy už zadala asistentce – G.cz
Vyhledávání

Hillary Clintonová chystá vlastní pohřeb. Přípravy už zadala asistentce

Až to přijde, čeká Hillary jako bývalou první dámu státní pohřeb se všemi poctami.
Zdroj: corkedbats.com

Po prohraných amerických prezidentských volbách se neúspěšná kandidátka Demokratů Hillary Clintonová stáhla do ústraní. Z uniklých e-mailů její asistentky nyní vyplývá, že kromě kariéry v Bílém domě plánovala Clintonová ještě mnohem morbidnější záležitost. Své nejbližší spolupracovnici Humě Abedinové Hillary zadala přípravy svého vlastního pohřbu.

Jan Palička
Jan Palička 31.3.2017, 07:50

Pro Hilllary Clintonovou nebyl rok 2016 příliš šťastný. Po skandálu s únikem e-mailů a zdravotním kolapsu během předvolební kampaně prohrála prezidentské volby a stáhla se do ústraní. Nyní unikly e-maily i její osobní asistentce Humě Abedinové a z nich vyplývá poněkud morbidní skutečnost.

Clintonová si je vědoma toho, že na prahu sedmdesátky už jí sil bude jen ubývat a náročný život političky si též vybírá svou daň. Jako ostatně každý člověk v tomto věku si připouští i vlastní smrtelnost a s pečlivostí sobě vlatní chce mít vše vyřešené. Své asistentce a zároveň blízké osobní přítelkyni Abedinové tak mimo jiné zadala i přípravy svého vlastního pohřbu.

Na odchod z tohoto světa pomýšlela Clintonová podle e-mailů již před sedmi lety, kdy byla americkou ministryní zahraničí. Impulsem pro myšlenky o vlastním pohřbu byla pro Hillary tehdy operace srdce, kterou podstoupil její manžel, bývalý prezident Bill Clinton. Vědoma si toho, že jak její choť, tak ona jako bývalá první dáma mají nárok na státní smuteční ceremoniál, vyzvala svou asistentku k jeho přípravám.

E-mail, který na Clintonové popud poslala Abedinové tehdejší ředitelka protokolu ministerstva zahraničí Capricia Marshallová uvádí, že po každém státním pohřbu přichází na přetřes i řeči o pohřbu Clintonových. "Bude to jiné a až se to stane, bude potřeba zařídit spoustu věcí, vše bude muset odpovídat protokolu, tak přáním Hillary. Bude se muset zorganizovat průjezd smuteční kolony Washingtonem, účast armády a mnoho dalšího a je potřeba vše připravit," stojí například v soukromé zprávě.

Clintonová od doby napsání inkriminovaného e-mailu nezemřela, stejně tak stále žije i její manžel Bill. Oba ale již nejsou nejmladší a jejich zdraví též není z nejpevnějších. Mohou nicméně žít alespoň s jistotou, že kdyby k jejich skonu nečekaně došlo, nejspíše mají jejich asistenti za sedm let vše připraveno a poslední rozloučení proběhne bez problémů a s důstojností, která bývalému prezidentskému páru náleží.

Důvody, proč Hillary mohla volby vyhrát, nicméně se tak nestalo, najdete ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články