fb pixel GLOSA: Babišova vláda bude žalovat Evropskou komisi “z principu”, to bude zase ostuda... – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Babišova vláda bude žalovat Evropskou komisi “z principu”, to bude zase ostuda...

Před koncem loňského roku utekly na veřejnost výsledky auditních zpráv Evropské komise, které říkají, že Andrej Babiš dluží v Bruselu půl miliardy, a že pozastavují proplacení dotací. Babiš, který samozřejmě tvrdí, že v žádném střetu zájmu není, a i kdyby byl, tak je to jedno, protože postavil farmu se surikatama, se hádal tak dlouho, až Komise řekla: “OK, víš co? Nám j,seš stejně úplně volnej, vem si ty prachy a neotravuj.” A Andrejova vláda teď za to Evropskou komisi žaluje. A použila u toho stejný argument jako premenstrující holka, která se mermomocí chce hádat, ale už nemá proč: “Jde o princip!”

Jan Studnička
Jan Studnička 5.2.2020, 10:44

Přesně to řekl ministr zemědělství Miroslav Toman, jehož resort návrh na žalobu podal. “Jde o princip.” Takže… podobně jako aktuální, živý obyvatel Hradu, který teď žaluje Peroutkovu vnučku za to, že se jí nelíbilo, když o jejím dědečkovi někdo říká, že sympatizoval s nacismem, Andrej Babiš teď z principu žaluje Evropskou komisi, protože mu v podstatě ve všem vyhověla. A stejně jako lidé v Bruselu, i my tady se můžem maximálně plácnout do čela, co ten typ z Blavy zase vyvádí, ale lidí v EU se plácají do čela a ptají se: “Co Češi zase vyvádějí?”

Často se totiž přemýšlí nad tím, jak je možné, že tuhle kreaturu tolik lidí volí, ale málo už se přemýšlí nad tím, že tahle kreatura nás reprezentuje v zahraničí. A nezapomeňte, pro Brusel žádný Prchal neexistuje - není nikdo, kdo by zajistil, aby Babiš vypadal v zahraničí dobře. V Evropě ho vidí jako to, co je: traktorista v obleku, který se prošikanoval až nahoru, aby mohl jako nějaká perverzní verze bondovského záporáka otravovat krajinu řepkou a trávit lidi nekvalitními párky.

A teď se rozhodl, že se s nimi bude hádat, i když nemusí. Věřte mi, že jestli se někdy vyplní ten vlhký sen Klause juniora a přijde Czexit, nikdo v Bruselu ronit slzy nebude jako se to dělo teď z pátku na sobotu. Jestli Andrej takhle hysterčí už i na mezinárodním poli, musí mít každý Čech, kterého aspoň trochu zajímá zahraniční politika, v noci problém usnout. Já mám. Ale povím vám o čem sním, když náhodou spím: policisté nasazují Andrejovi klepeta, on se brání, že přeci není trestně stíhaný a že stejně nemají důkazy. A oni mu řeknou “Sorry jako. Jde o princip.” No, je to jen sen... Můj sen...

Podobné články

Doporučujeme

Další články