fb pixel Foldyna v poslaneckém klubu SPD: Vlastenecká komedie, kterou režíruje Okamura, jen tak neskončí – G.cz
Vyhledávání

Foldyna v poslaneckém klubu SPD: Vlastenecká komedie, kterou režíruje Okamura, jen tak neskončí

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Poslanecký klub SPD posílil o bývalého člena ČSSD Jaroslava Foldynu. Ten se sice ještě nestal právoplatným členem hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, ale zato už má s Okamurovou stranou v plánu kandidovat v krajských volbách. Vstup do poslaneckého klubu SPD se tak stal logickým. Konečně bude Foldyna mezi svými.

Martin Miko
Martin Miko 7.4.2020, 09:52

Foldyna v objetí s SPD

Nikoho nejspíš nepřekvapilo, že se bývalý místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna stal po svém odchodu ze své domovské politické strany členem poslaneckého klubu SPD. „Já jsem se nezměnil, ale změnila se sociální demokracie,“ řekl Foldyna během dnešní tiskové konference hnutí Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury, která se konala před mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovny. Zároveň nám ukázal, že neumí nosit roušku, protože si jí nedal přes nos.

Tím se Foldyna tak připojil k takovým mudrcům jako je Miloslav Rozner, Radek Koten, Jiří Kobza, Tereza Hyťhová nebo Tomio Okamura. Poslanecký klub SPD Foldynu přivítal na základě schválení klubu, který tak rozšířil své řady o dalšího člena. Nesmíme zapomínat na to, že v minulosti poslanecký klub SPD opustili hned tři poslanci kvůli sporu. Mezi nimi byl například i legendární Lubomír Volný, Marian Bojko nebo Ivana Nevludová. Určitě si ale také vzpomínáte na sport mezi Okamurou a Foldynou, o které jsme hned několikrát psali. Nebe bez mráčků mezi těmito dvěma pány vždy nebylo.

Nicméně sám Foldyna řekl, že v ČSSD pro něj bylo hlavní vyznávat národní zájmy a používat selský rozum. Je zvláštní, že to nikdy občanům nepředvedl, ale místo toho byl nachytán při lži v přímém přenosu. Není tedy divu, že byl v ČSSD vnímán jako nacista a xenofob, jak sám zmínil ve Sněmovně před mimořádnou schůzí. Jaroslav Foldyna však není stálým členem SPD, ale bude zde figurovat jako nestraník, který se stranou poprvé vystoupil právě v rámci tiskové konference.

My jsme samozřejmě za Foldynu rádi, protože je konečně mezi svými. Je pravdou, že se ČSSD podle jeho slov změnila, protože 90. léta už dávno skončila, strana nemá 30 % hlasů ve volbách a Foldyna už není místopředsedou.

Každopádně se ukáže na podzim v krajských volbách. Jaroslav Foldyna totiž bude za SPD kandidovat v Ústeckém kraji, jak jsme se dozvěděli na začátku března.

Podobné články

Doporučujeme

Další články