fb pixel Elon Musk otevírá továrnu navzdory ochranným opatřením. Rebelie nebo šílenství? – G.cz
Vyhledávání

Elon Musk otevírá továrnu navzdory ochranným opatřením. Rebelie nebo šílenství?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Po dlouhém a hlasitém nesouhlasu se státem Kalifornie ohledně délky karanténních opatření Elon Musk otevírá výrobnu Tesly, přestože to nemá povolené. Na Twitteru řekl, že tam bude se svými pracovníky a pokud má být někdo zatčen, ať je to on.

Jan Studnička
Jan Studnička 12.5.2020, 14:20

Je to rebel!

Elon Musk se v podstatě přes noc stal hrdinou Trumpových voličů a jediným vyvoleným vysílací stanice Fox News, která konečně může říct: “Ha! Vidíte, špinaví liberálové! Váš hrdina je teď náš! Muhehehe!” A pak televizní studio ponoří do pekelných plamenů jako obvykle.

A teď vážně. Miliardář, technický vizionář, šéf Tesly a jeden z nejvlivnějších CEO na světě Elon Muska je v dlouhodobém sporu o podobě a délky ochranných opatření, které jednotlivé státní útvary Spojených států uvalily na své území. Tesla jako “neesenciální” pracoviště pochopitelně karanténou trpí a vedou se spory o to, jestli dokáže přežít přicházející recesi. Musk řadu týdnů tlačí veřejně na Kalifornii ať opatření uvolní, a když se tak nestalo, rozhodl se včera, že výrobu prostě rozjede nařízení nenařízení.

Oznámil to na Twitteru a dodal, že tímhle krokem dává za ostatní hlavu na špalek. "Jestli mají někoho zatknout, ať jsem to já", napsal doslova. Tahle zpráva přišla po jiné twitterové epizodce, která se odehrála zhruba týden zpátky. Elon Musk nejdřív napsal na Twitteru, že Tesla má na burze větší hodnotu než by měla mít, potom odtweetoval text americké hymny a nakonec se světu svěřil, že je na něj jeho přítelkyně naštvaná.

Tenhle drobný digitální meltdown stál Teslu deset procent burzovní hodnoty.

Modrý ptáček štěbetal

Není tom poprvé, co má Elon Musk problém s Twitterem. Už dříve například veřejně oznámil, že nakupuje akcie Tesly a pak byl vyšetřován, jestli náhodou nemanipuluje trhem. Nebo taky stojí za to připomenout, jak onehdy označil potapěče, který se pokoušel zachránit děcka z jeskyně za pedofila, to byla taky sranda.

Muskova povaha a jeho kontroverzní persóna je navíc teď trochu víc na očích, protože se jemu a jeho partnerce nedávno narodilo dítě, které společně pojmenovali X Æ A-12. Bez ohledu na to, co si o tom chlapovi myslíte, musíte uznat, že je s ním svět mnohem zajímavější.

Podobné články

Doporučujeme

Další články