fb pixel Elon Musk a Tom Cruise natočí první hraný film ve vesmíru. A my říkáme: "Cool." – G.cz
Vyhledávání

Elon Musk a Tom Cruise natočí první hraný film ve vesmíru. A my říkáme: "Cool."

Elon Musk a Tom Cruise spojí síly a natočí první hraný film ve vesmíru. Muskova společnost SpaceX do projektu navezla i NASA, takže by to mohlo být vážně zajímavé, otázkou ale je, proč zrovna Tom Cruise. Pravěpodobně proto, že co pánbůh této hollywoodské star nenadělil v talentu, to jí dal v odvaze hazardovat.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.5.2020, 11:28

Elon a Tom ve vesmíru

Tom Cruise je už roky neodmyslitelně spjat s několika věcmi; se scientologickou církví, s tím, že podle všeho vůbec nestárne, s akční sérií Mission: Impossible (M:I). Taky s tím, že není úplně nejtvárnějším kolečkem ve stroji jménem Hollywood, ale tu svou jedinou polohu umí dobře a vystačí si s ní. A zjevně i jeho fanoušci. Zároveň se o něm ví, že se bezhlavě vrhá do kaskadérských kousků, což ho jistě šlechtí a odlišuje od kolegů, kteří pro pobavení publika vlastní život rozhodně nenasazují.

Možná i proto herce oslovil Elon Musk, neméně odvážný hazardér, i když na poli vědy a techniky, se svým novým, ambiciózním projektem. Muskova společnost SpaceX chce totiž ve spolupráci s NASA vyrobit první hraný film natáčený ve vesmíru a hlavní hvězdou by měl být právě Cruise. Zatím pouze strohá informace prolétla zahraničními médii v úterý ráno.

Webzine Deadline uvádí, že vše je zatím ve fázi připrav a jednání a víme vážně jen to, že by mělo jít o první narativní snímek natáčený mimo planetu Zemi. Také víme, že to bude další akční film, nikoliv však další Mission: Impossible (ale nebojte, ty nás taky ještě čekají, minimálně díl č. 7 a 8,), ačkoliv Cruise dříve uvedl, že natáčení M:I ve vesmíru už bylo taky na stole. Ostatně, milovníci žánru o tom žertují už roky, že právě tato nekonečná sága (spolu se stejně věčným Rychle a zběsile) se bude točit tak dlouho, že to nakonec dotáhne až do kosmu.

Vesmír jsme na plátně či obrazovce pochopitelně viděli již mnohokrát, ať už formou dokumentů, nebo pomocí filmových triků. Tahle novinka ale bude v jistém ohledu revoluční a rozhodně, pokud se to uskuteční, půjde o vrchol Cruisovy kariéry. Možná bychom díky tak cool počinu byli i ochotni zapomenout na ten příšerný reboot Mumie z roku 2017, ale to jsou velká slova, zatím nepředbíhejme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články