Drogově závislí lidé by mohli dostávat heroin od státu zdarma, kriminalita by se razantně snížila – G.cz
Vyhledávání

Drogově závislí lidé by mohli dostávat heroin od státu zdarma, kriminalita by se razantně snížila

Slováci poctivý pervitin Česku závidí. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Dle plánu některých zemí, včetně Švýcarska a Holandska, by narkomani měli dostávat heroin na předpis přímo od lékařů. Tímto kontroverzním krokem by se dle tohoto návrhu pomohlo snižovat trestnou činnost. Stát by vyšlo levněji, kdyby narkomanům drogy poskytoval, jelikož škoda, kterou napáchají kvůli své závislosti, je mnohonásobně vyšší. Testování tohoto projektu probíhalo v minulosti v některých zemích Evropy, kde se ukázalo jako efektivní.

Martin Miko
Martin Miko 14.2.2018, 09:28

Drogy jsou špatné, áno?

Naše moderní společnost došla k závěru, že mnohem efektivnější než narkomany trestat, bude předepisovat jim drogy u lékaře. Tento kontroverzní a velice neobvyklý způsob léčby by snížil ve společnosti počet úmrtí, trestných činů souvisejících s drogami a počet vězňů, kteří se do vězení dostali kvůli své závislosti. Tím pádem by se snížil i počet státních zaměstnanců a administrativy, která kvůli těmto případům vzniká. Zároveň by to zničilo černý trh s tvrdými drogami, snížil by se počet distributorů drog a černý trh by měl utrum.

Dopady, které způsobují drogově závislí lidé, jsou totiž šokující a tito lidé si pak ani neuvědomují, že způsobují starosti a škody své rodině a blízkým.

Narkoman na heroinu je schopen normálního života

V Nizozemsku a Švýcarsku byli drogově závislí testováni touto metodou a údajně s sebou přinesla pozitivní výsledky. Běžná spotřeba českého narkomana může být v pozdějším stádiu i za několik desítek tisíc korun měsíčně, což může na naše poměry být nadprůměrná mzda. V případě, že by drogově závislí dostávali svou dávku heroinu na předpis, tak by byli schopni běžně pracovat a fungovat ve společnosti, místo toho, aby se potulovali po ulicích a kradli a dělali různé podvody.

Dokážete si představit, že by se tato metoda aplikovala i na Českou republiku? Je cesta předepisovat heroin zdarma pracujícím a společensky fungujícím lidem tou správnou cestou, jak se vypořádat s kriminalitou a dalšími negativními dopady na společnost? Nebo navrhujete nějaké jiné radikální řešení, které by narkomanům pomohlo od závislosti? Napište nám.

A zde je 5 chytrých drog, které neničí zdraví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu