fb pixel Donald Trump chytil koronu. Prezident USA a jeho žena Melania mají pozitivní testy na covid – G.cz
Vyhledávání

Donald Trump chytil koronu. Prezident USA a jeho žena Melania mají pozitivní testy na covid

Zdroj: Profimedia.cz

Donald Trump, prezident USA, a jeho manželka Melania mají pozitivní testy na covid. Hlava Spojených států to v noci ze čtvrtka na pátek oznámila na svém Twitteru. Sdělení přichází jen pár dní po první předvolební debatě Trumpa s jeho oponentem Joe Bidenem, z něhož si současný prezident utahoval za to, že nosí roušku.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.10.2020, 07:29

Trump má koronavirus

Prezident Spojených států amerických Donald Trump a jeho první dáma Melania Trump byli oba pozitivně testování na koronavirus. Informaci světu sdělil sám TRUMP skrze svůj Twitter. "Dnes v noci jsem já i první dáma měli pozitivní test na covid-19. Okamžitě začneme s karanténou a snad se brzy zotavíme. Všechno to zvládneme SPOLEČNĚ!" stojí v prezidentově tweetu. Zda mají Trumpovi nějaké příznaky nákazy, případně jak vážný průběh nemoci je, to nepřiblížil.

Později zprávu potvrdil prezidentův lékař Sean Conley, který už médiím přiblížil, že Trump i Melania se cítí dobře a během karantény budou pobývat v Bílém domě.

Trumpovi je 74 let, je tedy v rizikové skupině. Oznámení o pozitivním testu přichází jen pár dní po první ze tří předvolebních debat prezidentských kandidátů, kde Trump stanul porti svému oponentovi Joe Bidenovi. Trump se Bidenovi během diskuze mimo jiné vysmíval za to, že nosí roušku. Bidenovi je 77 let.

Další debaty jsou naplánovány na 15. a 22. října. Samotné volební hlasování proběhne 3. listopadu. Trump aktuálně zrušil svůj nejbližší program, což reálně znamená zrušení páteční uzavřené tiskové konference, kde měl promluvit na téma podpory amerických seniorů v době korornaviru.

Trumpovi se nechali otestovat poté, co měla pozitivní test prezidentova blízká spolupracovnice a poradkyně Hope Hicks. Ta s Trumpem v posledních dnech trávila hodně času, doprovázela ho právě i na debatu s Bidenem, spolu s několika dalšími lidmi včetně Jareda Kushnera, Trumpova zetě a muže jeho dcery Ivanky.

V pondělí Trump jednal se svým viceprezidentem Mikem Pencem. Muži se pohybovali na vzduchu v zahradě Bílého domu, ani jeden z nich si ale roušku nevzal.

Podobné články

Doporučujeme

Další články