fb pixel Den D Marty Novákové: Ministryně dat a operátorů končí – G.cz
Vyhledávání

Den D Marty Novákové: Ministryně dat a operátorů končí

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Týden ještě není ani v polovině a už tu máme druhý ohlášený odchod v Babišově vládě. Tentokrát jde o ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou, která oznámila, že ve své funkci končí na základě rozhodnutí premiéra Andreje Babiše. Jsme plní ocekávání, co ještě přinese zbytek tohoto rezignačního týdne plného nemilých překvapení.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 10.4.2019, 14:19

Marta Nováková skončí

Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, která se nám do paměti vryla jako ochránkyně drahých dat a nenasytných mobilních operátorů, oznámila, že ve své funkci na základě rozhodnutí předsedy vlády Andreje Babiše končí. S rozhodnutím je prý smířená a respektuje ho, jak uvedla v rámci svého prohlášení. Rovněž se nechala slyšet, že prozatím neví, kdy rezort opustí, avšak podle všeho nejsou schopní lidé, kteří by dokázali Novákovou nahradit.

Zatímco v pondělí nás opustil ministr dopravy Dan Ťok a o odchodu Novákové se pouze spekulovalo, ve středu je už vše naprosto jasné. Rovněž se proslýchá o možném konci ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, avšak to by bylo na jeden týden až přespříliš.

Jaký je důvod odchodu Marty Novákové? Nejpravděpodobnějším zdůvodněním je její dnes již legendární rozhovor na téma cen mobilních dat, v rámci kterého se zastávala operátorů. Její výrok "Kdyby lidé méně používali wifinu, data by byla levnější." se stal legendární ekonomickou poučkou, která byla mnohokrát parodována. Například i námi.

A kdo Martu Novákovou nahradí? Podle serveru Novinky.cz by se mělo jednat o Karla Havlíčka, který je v současné době místopředsedou vládní Rady pro výzkum a inovace. Novým ministrem dopravy místo Dana Ťoka by se měl stát Vladimír Kremlík z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Babiš to oznámil na Hradě.

Co si myslíte vy? Kdo by byl podle vás ideálním ministrem průmyslu a obchodu?

A zde se mladý Klaus rozhodl, že veme Okamurovi vítr z plachet, a založí vlastní stranu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články