fb pixel Demonstrovat se bude dneska na Václaváku, Babiš vyprodal další koncert – G.cz
Vyhledávání

Demonstrovat se bude dneska na Václaváku, Babiš vyprodal další koncert

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Dnešní demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi se z původního Karlova náměstí přesouvá na Václavské náměstí. Pořadatelé z organizace Milion chvilek pro demokracii to odůvodňují velkým zájmem veřejnosti.

Jan Studnička
Jan Studnička 10.12.2019, 14:43

Pravděpodobně z obav, že účast bude na rychle svolanou demonstrai menší rychle, Milion chvilek zorganizovali protest původně na Karlově náměstí. Pro očekávaný nával ale akci nakonec přesunuli Václavské náměstí, na kterém už se ostatně musí cítit jako doma. Zbytek programu nicméně platí, sraz je na šestou, bude nějaké to povídaní a pak celý dav vyrazí hlasitým pochodem na pražské Hlavní nádraží, kde bude oslovovat cestující, snažit se poukazovat na problémy, které s premiérem mají a proč požadují jeho demisi. Nikdo samozřejmě nedokáže odhadnout, nakolik bude akce úspěšná, ale dá se tipnout, že premiér dnes neodstoupí.

Milion chvilek totiž vede s premiérem válku už od loňského roku, kdy zorganizovali demonstraci na Staroměstském náměstí. Během roku se pak dostali přes Václavksé náměstí až na Letnou se skoro čtvrt milionem protestujících. Původně se měly další protestní akce konat až v lednu, ale dnešní demonstrace je konkrétně rychlou reakcí na výsledek evropského auditu, jehož verdikt jasně ukazuje na střet zájmů premiéra a požaduje vrácení skoro půl miliardy načerpaných dotací, a obnovení trestního stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.

V dalších městech po republice se pak bude demonstrovat 16. a 19. prosince.

Objevily se spekulace, že vzhledem k dnešním tragickým událostem v Ostravě bude demonstrace přesunuta na jindy, organizátoři však chtějí provést akci dnes s tím, že věnují tragédii několik slov začátkem.

Určitě vám napíšem, jak akce dopadla a určitě vám přímo z místa vyblýskneme nějaké ty transparenty, protože to už je tradičně jeden z highlightů těchto demonstrací.

Podobné články

Doporučujeme

Další články