Další zářez Milionu chvilek pro demokracii: Pochod centrem Prahy připomene 50 let od smrti 5 mladých demonstrantů – G.cz
Vyhledávání

Další zářez Milionu chvilek pro demokracii: Pochod centrem Prahy připomene 50 let od smrti 5 mladých demonstrantů

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Vzpomínáte si na události 21. srpna roku 1968? My také ne, jenže pro tyto situace je tu spolek Milion chvilek pro demokracii, který si dal za cíl připomenout sovětskou okupaci, která naši republiku a společnost poznamenala v podstatě do teď.

Martin Miko
Martin Miko 19.8.2019, 12:12

Srpnová demoška

V jistých kruzích neoblíbený spolek Milion chvilek pro demokracii se rozhodl pro uspořádání pochodu, který nám všem připomene srpen roku 1968 a 1969. Tuto středu tomu totiž bude 50 let od nechvalně proslulých událostí, o kterých většina dnešní mladé generace ani nemá ponětí. V rámci mohutných občanských protestů, kterých se zúčastnily tisíce lidí, byly desítky až stovky lidí zraněny a 5 mladých demontrantů tehdy dokonce zemřelo. Dodnes nikdo z vrahů nebyl odsouzen a nikdo se nedočkal odskodnění. I na tyto fakat z historie chce spolek upozornit.

Kromě minulosti by lidé z Milion chvilek pro demokracii rádi připomněli i aktuální problémy, které pálí naši společnost. Takže můžete počítat s tím, že naváží na předchozí demonstrace, na kterých se schází desítky a někdy i stovky tisíc lidí. Opět tedy půjde o poukazování na prezidenta, který rozděluje společnost, porušuje Ústavu ČR a prosazuje zájmy Ruska a Číny. Spolku samozřejmě vadí rovněž trestně stíhaný premiér, který byl v StB a je ve střetu zájmu se svým podnikáním.

„Dnes už nám nehrozí ruské tanky. Přesto proti nám Rusko vede efektivní informační válku. Dnes nám nehrozí násilné potlačení občanských protestů (tak jako se tomu stále děje v Rusku). Hrozí nám však lhostejnost a postupný rozklad demokracie. Chceme dát najevo, že jsme tady, a že jsme připraveni demokracii a její instituce bránit,“ píše spolek na svém Facebooku a vyzývá ke středečnímu pochodu, který povede z Václavského na Hradčanské náměstí.

My máme tyto demonstrace nejraději kvůli originálním transparentům a cedulím. Tady je galerie těch nejlepších z poslední demonstrace na Letné:

Vrcholem letošních aktivit Milionu chvilek pro demokracii by měla být listopadová akce Letná pro demokracii, která je pořádána jako oslava 30 let svobody a demokracie v České republice.

A zde vás překvapí šílený rytířský řád, který sdružuje pochybné podnikatele, politiky a zvrhlíky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články