fb pixel Další uplácení seniorů před volbami: Vláda by mohla rozdávat roušky z tchaj-wanských linek – G.cz
Vyhledávání

Další uplácení seniorů před volbami: Vláda by mohla rozdávat roušky z tchaj-wanských linek

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vláda se pár týdnů před krajskými a senátorskými volbami rozhodla seniorům slíbit respirátory. Konkrétně by prý uvolnila 3,2 milionu roušek do volebních místností za předpokladu, že by se situace v Česku radikálně zhoršila. Sám premiér Andrej Babiš potvrdil, že by respirátory mohli dostat senioři do tří dnů i díky České poště. Česko má prý dostatečné zásoby ochranných pomůcek, jak jsme slyšeli už před pár měsíci. Tehdy to bohužel nebyla pravda.

Martin Miko
Martin Miko 8.9.2020, 11:13

Roušky z Tchaj-wanu pro důchodce?

Senioři se mají opět na co těšit. Naše vláda ve složení hnutí ANO a ČSSD, která funguje za velmi „tiché“ podpory KSČM, se rozhodla na pondělním jednání, že by senioři mohli obdržet do tří dnů respirátory, které by doručila Česká pošta. „Vláda dnes odsouhlasila můj návrh, aby ve volebních místnostech byly k dispozici roušky pro voliče. Vládu jsem informoval, že Česká pošta je připravena v řádu dnů distribuovat respirátory ohroženým skupinám obyvatel, pokud o tom na návrh odborníků rozhodne vláda,“ pochlubil se na Twitteru v pondělí odpoledne ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Předvolební situace samozřejmě nahrává vládě, která se měsíc před volbami zaměřuje na svou cílovou skupinu. To jsou bezesporu senioři, kterým bylo nedávno schváleno takzvané „rouškovné“ ve výši 5 tisíc korun, které obdrží každý senior před Vánocemi za trauma a výdaje, které museli vynaložit během karantény v souvislosti s koronavirem Covid-19. Úkol je tedy jasný – ukázat seniorům, že se o ně vláda stará a tím získat co nejvíce hlasů v podzimních volbách do krajů a Senátu. Volby se konají už na začátku října.

Je to sice hezké, že vláda opět tak intenzivně myslí na své voliče z řad seniorů, nicméně nesmíme zapomínat na to, že sliby s rozdáváním roušek a dalších ochranných pomůcek jsme tu již slyšeli. A není to tak dávno, jak připomněl předseda ODS Petr Fiala. „Andrej Babiš opět slibuje roušky do schránek, tentokrát seniorům v případě, že se zhorší situace. Roušky do schránek ale sliboval už na jaře a zatím poštou nikomu nic nepřišlo. Místo pláných slibů by měl stát ochránit konkrétní ohrožené skupiny obyvatel. Místo zbytečných plošných opatření a předvolebních gest by měl stát být schopen lokálně reagovat na nová ohniska nákazy. To se zatím vládě nedaří,“ reagoval Fiala na svém Twitteru na aktuální situaci. A v podstatě má pravdu, protože tzv. Vojtěchův semafor se v Česku příliš nevyužívá, ale místo toho jsme svědky toho, že celá ČR dostává plošné zákazy a příkazy, i když se jedná například o oblasti, kde je 0,01 % nakažených osob.

I když není covidový semafor příliš využíván, tak podle něj víme, že nejhorší situace je aktuálně právě v Praze, středních Čechách a na jižní Moravě. Na tyto oblasti by se měli naši politici primárně zaměřit, místo toho, aby opět rozjížděli plošná opatření, která jsou mnohdy naprosto zbytečná a zároveň škodí naší ekonomice, která kvůli zákazům vykrvácela více než dost. To jsou ty pravé problémy, které by vláda měla řešit, nikoliv další slibování ochranných pomůcek do schránky a úplatky pro seniory, které budou splácet ještě jejich vnoučata.

Situace se zásobami roušek by se v Česku mohla díky tchaj-wanskému daru změnit. Česká republika totiž od našich asijských přátel obdržela zdarma 5 linek na výrobu roušek. Jedná se o reakci na návštěvu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), který se i přes kritiku prezidenta Miloše Zemana a Andreje Babiše rozhodl, že zemi navštíví. Díky těmto linkám Česko prý ušetří až 5 miliard korun ročně a navíc už nebudeme muset kupovat ty nekvalitní a nefunkční ochranné pomůcky z Číny. Tomu se říká zabít 2 mouchy jednou ranou. Místo toho, aby za tento úspěch obdržel předseda Senátu státní vyznamenání, tak se dočkal od prezidenta toho, že nebude zván na setkání nejvyšších ústavních činitelů o zahraniční politice. Ale je to skutečně takový trest? A když, tak pro koho vlastně?

Podobné články

Doporučujeme

Další články