Další podpásovka pro demokracii: Andrej Babiš povede Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí – G.cz
Vyhledávání

Další podpásovka pro demokracii: Andrej Babiš povede Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí

Zdroj: profimedia.cz

Andrej Babiš si hodlá došlápnout na korupci. Do pozice ministra spravedlnosti se samozřejmě nehrnul, jelikož věděl, že by to byla živná půda pro novináře na několik dní dopředu, a tak touto pozicí pověřil Jana Kněžínka. Babiš se však poměrně rychle poohlédl po jiné zajímavé pozici. Podle serveru ceska-justice.cz povede radu vlády pro boj s korupcí právě on. V této radě se zároveň chystá udělat hned několik personálních změn.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 16.7.2018, 12:19

Andrej Babiš povládne dalšímu orgánu

Trestně stíhanému premiérovi Andreji Babiši nestačí, že je jedním z nejmocnějších mužů v České republice. Nově to vypadá tak, že rada vlády pro koordinaci boje s korupcí, která slouží jako poradní orgán vlády pro oblast boje proti korupci, chystá spoustu personálních změn. Do vedení tohoto orgánu usedne premiér Andrej Babiš. Role místopředsedy tohoto orgánu se stane současný ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. O těchto informacích informuje ceska-justice.cz na svém webu.

Personální změny v této radě se týkají i změny počtu členů. Ten se navýší ze současných 17 na 18. Posledními členy, kteří opustili tuto radu, byla například ombudsmanka Anna Šabatová.

A o co se tato rada stará? Především se zabývá problematikou boje s korupcí, zabezpečuje činnost Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí, posuzuje materiály předkládané vládě z hlediska hodnocení korupčních rizik, spolupracuje při tvorbě politik orgánů Evropské unie a dalších mezinárodních organizací v oblasti regulatorní reformy z hlediska boje s korupcí, zpracovává podněty občanů týkající se boje s korupcí nebo například analyzuje a věcně řeší problematiku lobbingu, whistleblowingu a střetu zájmů.

Některé činnosti tohoto organizačního útvaru Úřadu vlády České republiky jsou pro Andreje Babiše rozhodně zajímavé. Každopádně uvidíme, co přinese čas.

A zde chce klan Čižinských ovládnout celou Prahu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články