fb pixel Další demonstrace za námi a Babiš pořád premiérem.Tak zase za týden. Zatím alespoň transparenty. – G.cz
Vyhledávání

Další demonstrace za námi a Babiš pořád premiérem.Tak zase za týden. Zatím alespoň transparenty.

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Včerejší demonstrace Milionu chvilek proběhla zcela podle plánu, chvíli se povídalo na Václaváku, pouštěl se Masaryk z repráků a pak se dav vydal na Hlavní nádraží, kde se snažil nenásilně informovat cestující o svém názoru na premiéra republiky.

Jan Studnička
Jan Studnička 11.12.2019, 12:01

S tradičním několikaminutovým zpožděním se včera v šest večer spustila akce na Václavském náměstí. Nejdřív byl do reprobeden puštěn proslov tatíčka Masaryka, držela se minuta ticha za oběti včerejší ostravské tragédie, kvůli ní ostatně i odvolali několik bubnů, aby demoška nebyla tak hlasitá, a pak se u mikrofonu točil Benjamin Roll s Mikulášem Minářem, objevil se šéf Transparency International David Ondráčka.

Nakonec se vydal průvod směr hlavní nádraží a demonstranti za sebou nechávali křídou napsaná protestní hesla. Většinou na domluvených chodnících, občas jinde. Nějaký nekalý živel dokonce napsal na stěnu Lidového domu, sídla sociální demokracie, slovo KOLABORANTI. Na pražském Hlaním nádraží se pak snažili nebránit provozu, ale ukázat cestujícím, že jejich ministerský předseda není žádné neviňátko.

Policie odhadla počet účastníků na padesát tisíc, sami organizátoři tvrdí, že se sešlo až osmdesát tisíc lidí. Ať už je přesný počet jakýkoli, pořád je to ohromná masa lidí, která je ochotná vyjít v mrazu do ulic a vyjádřit svoji nespokojenost, podruhé během jednoho měsíce. A příští týden se pravděpodobně půjde zase, Milion chvilek pořádá už 17. na Václaváku další akci, kam pozvou zástupce demokratických stran. Takže možná zase jednou uvidíme dav lidí skandujících Kalouskovo jméno a o den později Okamuru, jak na facebook fňuká, že ho nikdo nikam nezve.

Tak jako tak, protestní transparenty se pomalu ale jistě stávají součástí naší denní kultury a bude zajímavý vidět jich více s vánoční tématikou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články